До Львова приїхала грузинська віртуозна скрипалька Ліза Батіашвілі

Разом зі своїм чоловіком Франсуа Лельо, диригентом з Франції, вони привезли трішки миру

Головні новини Львова 26.02Оксана Сенишин, 26 лютого 2016, 20:39 0

Ліза Батіашвілі, Франсуа Лельо та симфонічний оркестр «INSO-Львів» організують у суботу, 27 лютого, у Львівській філармонії музичний вечір.

Напередодні у них репетиція: на сцену Ліза виходить зі своєю раритетною скрипкою майстра Джузеппе Гварнері 1739 року виробництва. На ній, ймовірно, торік улітку вона виконала на Майдані Незалежності «Присвяту Україні». Так музикантка засвідчила свою підтримку під час війни на сході нашої держави.

«Було дуже зворушливе відчуття. На Майдані ця музика стала символом для великої аудиторії, для молодих людей. Вони були щасливими, коли слухали. І це в День Незалежності. Я й зараз думаю, що найцивілізованіша мова, якою ми можемо говорити, це музика. Вона – як подарунок від Бога», – розповіла скрипалька-віртуоз з Грузії Ліза Батіашвілі.

Разом з нею приїхав знаний музикант-гобоїст та диригент Франсуа Лельо. Його знають Бамберзький, Сіднейський симфонічні оркестри, Стокгольмський Королівський та Будапештський фестивальний. Програму львівському симфонічному оркестру «INSO-Львів» музиканти пропонували самі: це будуть твори Доменіко Чімарози, Фелікса Мендельсона та Антоніна Дворжака.

«Ми були в захопленні тому, що навіть не очікували. Але Ліза сама проявила ініціативу і захотіла до нас приїхати. Вона виступає з найкращими оркестрами світу, з найкращими музикантами, такими як Данієль Баренбойм і Віденська філармонія, і Берлінська філармонія, Паризька», – уточнила концертмейстер симфонічного оркестру «INSO-Львів» Марія Ткачик.

Подружжя багато гастролює, а музика для них та їхньої малечі стала спільною мовою. Адже вона їх і познайомила якось в Німеччині.

«Я зустрів Лізу, коли вона була дуже юна. Тоді вона грала як молода солістка. Їй було п’ятнадцять, і я міг насолодитися всім її неймовірним талантом, бо дійсно грала як ангел», – поділився спогадами чоловік Лізи, диригент з Франції Франсуа Лельо.

Та любов народилась трохи згодом у Фінляндії, коли музиканти грали разом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук