До Нацради з питань телебачення позиваються через хвалебні рекламні ролики про Юрія Луценка

У лютому українські телеканали та радіо транслювали рекламу про здобутки Луценка на посаді очільника ГПУ

Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження стосовно законності демонстрації на радіо і телебаченні рекламних роликів про діяльність генерального прокурора Юрія Луценка. Про це повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК), який подав відповідний позов.

ЦПК скаржиться на Національну раду з питань телебачення і радіомовлення за те, що вона надала статус соціальної рекламі «Виконуємо закон. Встановлюємо справедливість», де хвалять Луценка, і таким чином дозволила транслювати її безкоштовно.

«Треті особи у справі— генеральний прокурор Юрій Луценко та громадська організація «Українська антикорупційна асоціація», – йдеться в повідомленні.

Підготовче засідання призначили на 1 червня.

Активісти стверджують, що реклама має швидше ознаки політичної, а не соціальної, адже пропагує позиції генпрокурора задля впливу на потенційних виборців, містить маніпуляції та намагання вплинути на глядача, використовує офіційну назву державного органу, містить зображення герба та прапора України.

У соціальній рекламі заборонено викоритовувати символіку держави чи держорганів

«Реклама містить відеофрагменти з зображенням Генерального прокурора Юрія Віталійовича Луценка, прізвища та імені Генерального прокурора Юрія Віталійовича Луценка, державну символіку (Державний прапор України), символіку прокуратури, що заборонено», – йдеться у позові.

«На нашу думку, Нацрада не мала права назвати прокурорський піар соціальною рекламою. Використовувати посаду генерального прокурора для політичного піару неприпустимо. Ми б подали позов безвідносно прізвища генпрокурора. За таке зловживання службовим становищем потрібно нести відповідальність», – пояснює судову скаргу голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Як писав ZAXID.NET, раніше у генеральній прокуратурі заявляли, що ГПУ не має стосунку до виготовлення, замовлення та розповсюдження рекламних роликів щодо роботи відомства, які впродовж лютого демонстрували на центральних українських каналах.

Однак генпрокурор заявив, що знає про таку рекламу і назвав її «соціальною».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук