До реконструкції вулиці у Львові вперше залучать її мешканців

Головні новини Львова 31.03Ірина Панчишин, 31 березня 2016, 19:20 1550 1

Вулицю Степана Бандери у Львові реконстуюють. Тут пішли європейським шляхом і перш ніж розпочати ремонт, людей розпитають, що вони хочуть тут бачити.

Оновлюватимуть вулицю в рамках проекту «Вулиця для всіх», який реалізовує Інститут міста у співпраці з Лейпцигом та міською радою за підтримки Міністерства економічної співпраці та розвитку ФРН.

Керівництво університету «Львівська політехніка», який розташований на вулиці Бандери, ідею проекту схвалює. Вже навіть знають, що запропонують.

«Було б дуже бажаним, якщо це б дозволили можливості інженерні, в тому числі от на цьому місці влаштувати підземний перехід. Ми є дуже зацікавлені в контексті ремонту вулиці, щоб на перспективу вулицю Професорську зробити пішохідною, бо керівництво університету піднімало то питання не одноразово», — розповідає проректор НУ «Львівська політехніка» Володимир Крайовський.

А от керівництво школи № 55 вважає, що вулиці не завадили б безшумні трамвайні колії. Світлофор на перехресті Героїв УПА-Бандери треба обладнати по-іншому. Бо на зелене йдуть пішоходи і їдуть машини. А ще слід прибрати стихійну торгівлю.

«Вони створюють незручності, щоби переходити, вони займають тротуар, по-друге вони свої розміщають коробки на клумбі під школою, часто просяться в туалет. Ми не можемо їм цього дозволити», — каже заступник директора школи № 55 Марія Лакома.

Проект «Вулиця для всіх» львів’яни перейняли у німців. Рік тому у Лейпцигу у такий же спосіб завершили ремонт вулиці Карла Лібкнехта. Там реконструкція тривала три роки.

«До прикладу, була дискусія щодо трамвайної лінії, чи вона буде окремою на вулиці, чи по ній ще їздитиме транспорт», — додає координатор проекту «Вулиця для всіх» Штефан Габі.

В результаті зробили так, що своє місце на вулиці мають всі її мешканці. У Львові ж вулицю Бандери могли ремонтувати ще цього року, не питаючи думки людей.

«Згідно із законом, ми по ідеї не мали б взагалі нікому нічого говорити. Ми б могли просто все гарно намалювати і сказати: «Ви знаєте, в нас найкращі німецькі спеціалісти намалювали» і так просто поставити перед фактом», — каже головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

Але німецька сторона наполягла на спільному плануванні вулиці. Ініціативних мешканців шукатимуть для фокус-груп.

«Це орієнтовно буде 5-6 груп, які представляють інтереси вулиці. Тобто це будуть і мешканці, і студенти, користувачі транспорту громадського: автомобілісти, велосипедисти», — пояснює менеджер проектів, Інститут міста Наталія Винярчук.

Перша така зустріч відбудеться вже 1 квітня о 18:00 в бібліотеці на Устияновича, 4.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук