До Шевченківського гаю перевезли столітній костел

Оксана Панчишин, 10 вересня 201311891

У львівському Шевченківському гаю – новий експонат. Римо-католицький костел привезли із села Язлівчик Бродівського району.

Два роки тому костел у Язлівчику був у жахливому стані. Пам’ятка початку ХХ століття за радянських часів була складом, тому геть занепала.

Відтак поляки запропонували, щоб місцева громада віддала костел. Тоді ж люди висловилися – не мають нічого проти.

Польський уряд виділив півмільйона злотих, і фахівці Гданської політехніки минулого року взялися розбирати і перевозити пам’ятку до львівського скансена.

Протягом літа костел збирали на території Шевченківського гаю. За літо встигли відбудувати майже всю конструкцію. Половину дерева довелося замінити на нове. Тепер протягом тижня кластимуть ґонт.

Польські фахівці кажуть, що ця пам’ятка має унікальну архітектуру, бо старі костели ніколи не мали таких круглих вікон, незвичні також пропорції.

Роботи хочуть закінчити за місяць, якщо дозволить погода.

Нагадаємо, 22 січня Шевченківський гай і ЮНЕСКО підписали угоду на 300 тис. доларів. Програма ревіталізації розрахована на два роки. В її межах передбачають семінари та закупівлю спеціального обладнання для архітектурного відділу та для фондосховища. 2010 року Музей народної архітектури та побуту вже отримував норвезький грант розміром 500 тис. доларів США.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук