До військового шпиталю у Львові везуть ліжка з Німеччини

На цю гуманітарну допомогу претендували декілька країн

Головні новини Львова 18.08Ірина Ващишин, 18 серпня 2016, 20:16 1318 0

Для українського вояка ― німецьке ліжко. Величезний гуманітарний вантаж до Львова зібрала українська діаспора з німецького міста Ганновер. Для нашого військового госпіталю звідти доправляють майже 200 лікарняних ліжок.

«У госпіталі критичної ситуації з ліжками немає. Але багато з них у різних відділеннях вже потрібно замінити. Багатофункціональні і звичайні ліжка з Німеччини будуть доброю допомогою для нашого закладу. Адже хворі, які не можуть самостійно пересуватися нижніми кінцівками, у яких збережені руки, вони можуть собі піднімати верхню частину тулуба, так само опускати. Так само ноги: вверх-вниз, що полегшує їм життя і так само позбавляє необхідності постійної присутності біля них медичного персоналу», ― прокоментував зібраний вантаж старший ординатор урологічного відділення військового госпіталю у Львові Тарас Кльофа. Медик особисто мав нагоду оглянути ліжка ще у Німеччині.

Ліжка для госпіталю зібрали дев’ять німецьких лікарень. «Від спілки ми поінформували лікарні, що ліжка будуть використовувати в Україні. Але вони не знали, що це буде для військового шпиталю. Нам було важливо, щоб ці ліжка стояли саме у центрі Ганновера перед Ратушею, щоб усі побачили цю акцію», ― зазначив голова Спілки лікувальних закладів федеральної землі Нижня Саксонія (Німеччина) Хельге Енгельке.

На ці ліжка як гуманітарну допомогу претендували декілька країн. Але лікарні Нижньої Саксонії вже мали співпрацю із нашою діаспорою. Тому і цього разу перевагу надали Україні. А до ліжок додали ще й матраци.

«Під час цієї акції ми поцікавились, що буде з цими ліжками. Нам відповіли, що поїдуть до України. І тоді ми подумали: до ліжок належаться ще й матраци. Тому ми вирішили їх надати, щоб ліжка приїхали в Україну повністю укомплектовані», ― зазначив представник благодійного медичного Фонду св.Фредеріка (Німеччина) Юрген Безяк.

Такої потужної допомоги від діаспори за свої тринадцять років у Німеччині Марія Максимців не пригадує. Вона очолює діаспору у Ганновері, а також була одним з ініціаторів цієї акції.

«Німеччина настільки бюрократична країна, де потрібно кожен крок узгодити. Не можна, щоб хтось прийшов, став, щось собі зробив. Тобто це насправді дуже великий шмат роботи за цим всім криється. Але він був приємним! Бо все-таки ми знаємо, яка була мета, ми знаємо, для чого ми це робимо і воно дає нам натхнення», ― розповіла вона.

Аби допомогти спакувати ліжка, деякі члени діаспори приїхали до Ганновера навіть з інших міст. «Ми взяли один день відгулу, щоб допомогти нашій громаді українській міста Ганновера – і ось ми тут. Взагалі мій кращий друг на фронті і тому я просто зобов’язаний це робити», ― поділився Віталій Сидор, який живе у Німеччині.

З українського боку німецький вантаж приймає гарнізонний храм Петра і Павла у Львові.

«Справа з ліжками насправді громіздка, тому що вона і фінансово затратна, бо ці ліжка нам потрібно транспортувати з Німеччини в Україну, потрібно було знайти шість фур, ці фури потрібно було оплатити. Вартість навіть зі знижками становить орієнтовно десь вісім тисяч євро. І це є кошти усіх людей, які допомагають нам і підтримують сьогодні наших воїнів», ― наголосив настоятель гарнізонного храму св.ап.Петра і Павла у Львові отець Степан Сус.

За шість годин роботи усі ліжка з центральної площі Ганновера забрали. А вже наступного тижня у Львові їх прийматиме військовий госпіталь.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук