Додаток для моніторингу наповненості смітників у Львові запустять у грудні

Завершився ідеатон щодо вирішення соціально важливих проблем

Головні новини Львова 09.10Софія Трощук, 9 жовтня 2017, 19:51 394 2

Студенти «Львівської політехніки» здобули перше місце на ідеатоні завдяки додатку Clean City. Відтепер кожен мешканець міста зможе контролювати наповнення смітників біля дому чи роботи, а відтак робити простір навколо чистішим.

«Вибираємо смітник, що ближче до нас...Тут в нас є три ступені заповненості. «Підтягується» одразу адреса. Тут у нас є очищений ступінь, заповнений, переповнений. До прикладу, виберемо очищений, ситуація нормальна», ‒ розповідає, як правильно користуватися додатком один із розробників Роман Віт.

Концепцію хлопці придумали ще в лютому. «Ідея в нас зразу виникла така пов'язана зі сміттям, тому що тоді це була дуже актуальна і наболіла тема у львів'ян», ‒ ділиться спогадами розробник Віталій. Та лише на ідеатоні зуміли вдосконалити її.

Тож незабаром програмою зможе скористатися кожен охочий. Інновація суттєво зекономить час міській раді, бо досі там усе документували через різні програми та на паперах.

«Людям не потрібно писати дуже багато паперових скарг, вони можуть буквально в декілька кліків надіслати відгук по заповненню сміттєвого майданчика біля них», ‒ розповів про економію часу співорганізатор проекту Микола Мацях.

Такі ідеатони налагоджують співпрацю поміж мешканцями та владою. Тому перший львівський ідеатон має перетворитися на традицію, запевняють у міськраді.

«Нам важливо чути думку не тільки всередині ради, нам важливо чути думку мешканців. А такі ідеатони, хакатони, це якраз є така чудова можливість зустрітися з активними мешканцями, зустрітися з молоддю, зустрітися зі студентами», ‒ запевнила Марта Романяк, начальниця ІТ-управління ЛМР.

Додаток «Чисте місто» буде доступний вже у грудні. До цього часу розробники вдосконалюватимуть його.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук