Донецька міськрада подала до суду на ЛАЗ

19 липня 201219912
Донецька міськрада подала до суду на ЛАЗ
фото ZAXID.NET
ЛАЗ

Донецька міська рада подала до Господарського суду на Львівський автобусний завод (ЛАЗ), звинувативши його в зриві термінів поставки 40 автобусів до Євро-2012.

Про це повідомляє видання«Комерсант-Україна».

У мерії кажуть, що зараз закупівля цих автобусів вже неактуальна, і вимагають повернути перераховані за контрактом 26 млн грн. ЛАЗ своєю чергою звинувачує місто в тому, що кошти були перераховані з великим запізненням.

«Ми відмовляємося від десяти туристичних автобусів, які призначалися для гостей Євро-2012 і не були поставлені вчасно, і вимагаємо повернути нам 26 млн грн, сплачені за контрактом. Крім того, ми отримали лише 9 з 30 міських автобусів. Ми вимагаємо виплати штрафів з боку ЛАЗу»,– заявив мер міста Олександр Лук’янченко, не уточнивши розмір штрафів.

У ЛАЗі пояснюють затримку з поставкою автобусів тим, що не були вчасно поставлені комплектуючі з Європи, стверджує мер Донецька. В. о. директора комунального підприємства «Донелектроавтотранс» Віктор Шербаков уточнив, що сторони намагалися вирішити це питання шляхом переговорів, але завод відмовився виконувати контрактні зобов’язання. За його словами, терміни поставок закінчилися ще 18 травня.

Голова наглядової ради ЛАЗу Ігор Чуркін пояснює, що виконання контракту було затримано, оскільки місто пізно перерахувало кошти: «На виробництво міських автобусів потрібно 5-6 місяців, а нам місто перерахувало кошти тільки в квітні, хоча контракт був підписаний ще на початку року».

За словами Чуркіна, на заводі не мають наміру повертати гроші, так як придбали все необхідне обладнання, і поставлять туристичні автобуси до осені, а міські – до кінця місяця.

Нагадаємо, що ДП «Укрмедпроектбуд» у рамках підготовки до проведення в Україні Євро-2012 закупило у компанії ЛАЗ 20 автомобілів швидкої медичної допомоги (реанімобілі класу С) на суму 17 млн грн.

Зазначимо, що і у Львова та Тернополя є схожі проблеми з ЛАЗом. 9 автобусів «ЛАЗ», придбаних Львовом для ЛК АТП №1, потребують ґрунтовного ремонту. Їх зняли з обслуговування радіальних маршрутів у Львові. Згодом міський голова Львова Андрій Садовий висловив сподівання, що «Львівський автобусний завод» займе конструктивну позицію щодо ремонту 9 автобусів, які через поломки не виходять на радіальні маршрути. Мер також сказав, що 10 автобусів, які поставлені із китайськими комплектуючими, місто не оплачує. «Ми ще не заплатили за 10 автобусів. Поки ситуація не буде виправлена, ми не заплатимо. Будемо платити за той транспорт, який повністю відповідає технічним умовам, відповідно до підписаних угод. Це – принципово», - сказав А.Садовий.

Згодом міський голова провів розмову з керівництвом Львівського автобусного заводу щодо ситуації з неякісним функціонуванням автобусів ЛАЗу. Внаслідок розмови керівництво автобусного заводу попередньо погодилось відремонтувати неполадки в автобусах у найкоротший термін і за кошти підприємства.

Новий генеральний директор ТОВ «Львівські автобусні заводи» Володимир Дзунза 29 травня заявив, що ЛАЗівські автобуси ламалися, бо «їх ніхто не обслуговував».

Додамо, Львів купував автобуси у ТОВ ЛАЗи у межах державної програми з підготовки до Євро-2012.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук