Довіра українців до церкви впала до рекордно низького рівня

Українці майже не довіряють своїм ЗМІ, а рівень недовіри до російських мас-медіа зростає стрімкими темпами

Довіра українців до церкви впала до рекордно низького рівня

Українці найбільше довіряють волонтерам, церковним інституціям, Збройним силам країни і добровольчим батальйонам, свідчать дані соціологічного опитування, яке провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Згідно з опитуванням, волонтери стали лідерами суспільної довіри в Україні – їм довіряють 67% респондентів, не довіряють – 23%, отже, баланс довіри-недовіри становить +44%.

Соціологи констатують, що традиційний лідер довіри – церква – дещо втратила у довірі: їй довіряють 62%, не довіряють 28%, баланс становить +34%. Разом з тим, наголошується в прес-релізі, це найнижчий результат за останні 5 років.

Переважає довіра над недовірою у ставленні населення до Збройних сил України (+18%) і відносно добровольчих батальйонів, причому ця довіра майже однакова (+18% і +16%).

Також українці довіряють громадським організаціям (+13%) і частково – ЗМІ (+2%). Разом з тим, динаміка відношення до цих інституцій протилежна: довіра до громадських організацій зростає (з +9% в 2010 році до +13% в 2015-му), а до українських ЗМІ падає (від +26% в 2010 році до +2% в 2015-му).

У той же час, високим рівнем недовіри вже два роки поспіль серед українців користуються російські ЗМІ: -76% в 2015 році, -72% в 2014 році, а в 2013 було -28%.

Опитування було проведено з 22 по 27 липня, було опитано 2011 респондентів віком від 18-ти років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та непідконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей. Похибка вибірки - 2,3%.

 
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук