Dragon Capital і Getin Holding розірвали угоду про продаж львівського «Ідея Банку»

Українські та польські фінансисти не узгодили ціну продажу

Польська фінансова група Getin Holding S.A. оголосила про розірвання договору про продаж львівського «Ідея Банку» найбільшій інвестиційній компанії України Dragon Capital та приватному інвесторові. Попередню угоду про продаж було укладено торік в грудні, але нині компанії вийшли з цієї угоди.

Як повідомила Getin Holding SA, продавець і покупець не змогли протягом встановленого терміну узгодити ціну продажу банку.

«Станом на 25 червня 2020 року умовна угода про продаж 100% акцій акціонерного товариства Idea Bank, що базується у Львові, укладена 20 грудня 2019 року з Dragon Capital та фізичною особою була припинена в зв'язку з невиконанням умов, тобто покупець і продавець не підписали у встановлений термін договір із зазначенням ціни продажу «Ідея Банку Україна», – йдеться в повідомленні польської групи.

Відповідно до оприлюдненої інформації, до цього часу Getin Holding не отримав жодної інформації про затвердження угоди Національним банком, що «було однією з умов переходу права власності на акції в «Ідея Банку». Таким чином і угода про продаж ТОВ «Новий Фінансовий Сервіс» (New Finance Service) припиняється автоматично, наголосили польські фінансисти.

Як повідомила прес-служба Dragon Capital, компанія припинила угоду з придбання 100% акцій банку у Getin Holding S.A, оскільки сторони не змогли погодити комерційні умови угоди у встановлений договором термін. Причиною цього стала економічна криза, викликана поширенням коронавірусної хвороби в Україні та світі.

Нагадаємо, Getin Holding 20 грудня 2019 року уклав угоду за умови виконання низки вимог про продаж 100% акцій «Ідея Банку» і 100% української компанії НФС групі інвесторів в складі Dragon Capital Investments Limited (Кіпр), Dragon Capital New Ukraine Fund L.P. (Джерсі) і фізичній особі.

Як повідомляв FinClub, ціна покупки була еквівалентна 1,368 млрд грн мінус сума дивідендів до закриття угоди і ціна 100% участі в НФС (близько 5 млн грн). Обумовлювалося, що ціна може бути зменшена внаслідок перемовин сторін після того, як незалежний аудитор підготує звіт.

Операція з купівлі-продажу отримала схвалення в Антимонопольному комітеті України та перебувала на узгодженні в Нацбанку.

У лютому 2020 року стало відомо, що громадянин Чехії Іван Світек, який раніше очолював український «Альфа-Банк», має намір придбати 12,0719% акцій Ідея Банку в межах угоди з продажу контрольного пакету банку польським Getin Holding українській інвесткомпанії Dragon Capital чеха Томаша Фіали.

Раніше неофіційно повідомлялося, що Світек може очолити «Ідея Банк» після завершення покупки.

До слова, до складу Getin Holding S.A. входять компанії: Idea Bank (Польща), Idea Leasing, Idea Expert, Tax Care, M.W. Trade, Idea Bank (Україна), Idea Bank (Білорусь), Idea Bank (Румунія), Carcade (Росія). Його найбільшим бенефіціаром є громадянин Польщі та Мальти Лешек Чарнецкі. У 2007 році Getin Holding купив 81,88% банку «Прикарпаття» за 103 млн грн. Спочатку установу перейменували на «Плюс Банк», потім – «Ідея Банк». Регулятивний капітал «Ідея Банку» на 1 травня 2020 року становив 730,7 млн ​​грн.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 липня 2019 року за розміром загальних активів «Ідея Банк» займав 25-е місце серед 76 чинних банків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук