Екс-начальнику Генштабу ЗСУ Володимиру Замані змінили підозру в державній зраді

Тепер у підозрі Замані фігурують Янукович і два міністри оборони

Володимир Замана очолював Генштаб Збройних сил України з лютого 2012 до лютого 2014 року

Прокурори Офісу генерального прокурора повідомили про зміну раніше повідомленої підозри колишньому начальнику Генерального штабу Збройних сил України – співучаснику екс-президента України Віктора Януковича та колишніх міністрів оборони Дмитра Саламатіна та Павла Лебедєва.

«Слідство встановило, що колишній начальник Генерального штабу Збройних сил України за співучасті з екс-президентом та двома колишніми міністрами оборони України в період із 2012 до 2014 року вчинив дії, спрямовані на підрив суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України, підрив її обороноздатності, надання Російській Федерації та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України», – повідомила в п’ятницю, 26 червня, прес-служба Державного бюро розслідувань, слідчі якого здійснюють досудове розслідування в кримінальному провадженні.

При цьому ДБР не повідомило імені та прізвища підозрюваного. Водночас, як повідомила агенція «Інтерфакс-Україна» з посиланням на свої джерела, йдеться про начальника Генштабу ЗСУ Володимира Заману, який обіймав цю посаду з лютого 2012 до лютого 2014 року.

Як стверджує слідство, підозрюваний, будучи начальником Генерального штабу ЗСУ, спільно зі згаданими співучасниками здійснював цілеспрямоване зниження обороноздатності України за допомогою так званого реформування ЗСУ, під час якого необґрунтовано скорочувалася їх чисельність, розформовувалися (переформовувалися) окремі військові з'єднання, військові частини та підрозділи, навмисно змінювалися місця їхньої дислокації для унеможливлення здійснення своєчасного реагування на загрози воєнного характеру.

«Вчинення таких дій на території Автономної Республіки Крим у подальшому призвело до анексії півострова Російською Федерацією», – сказано в повідомленні.

У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 12 до 15 років із конфіскацією майна. Наразі матеріали кримінального провадження готують до відкриття стороні захисту.

Заману затримали 25 лютого 2019 року за підозру в державній зраді. Замані зокрема закидають зменшення особового складу боєздатних військовослужбовців та розформування військових частин. Його дії нібито позбавили державу протиповітряної оборони.

Сам Замана тоді заявив, що виконував політичні рішення, а не свої особисті.

За його словами, підписана ним кожна директива, яка передбачала скорочення військовослужбовців та військових підрозділів, розроблялася колективно на виконання відповідної державної програми.

Запобіжний захід для Замани кілька разів продовжували, останній такий захід мав закінчитися 17 червня 2019 року. Однак 24 травня 2019 року суд випустив Заману з-під варти.

У підозрі, яку торік оголосили Замані, не фігурували Янукович, Лебедєв і Саламатін.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук