Два екс-президенти Польщі закликали владу країни допомогти українським заробітчанам

Александр Кваснєвський і Броніслав Коморовський закликали польську владу змінити міграційну політику задля працевлаштування українців

СвітВолодимир Пиріг, 26 лютого65871
Два екс-президенти Польщі закликали владу країни допомогти українським заробітчанам
фото LIGA.net
Кваснєвський і Коморовський вважають, що утримання високого темпу економічного розвитку Польщі можливе завдяки мігрантам з України

Екс-президенти Польщі Александер Кваснєвський та Броніслав Коморовський у вівторок, 25 лютого, оприлюднили звернення до польського уряду із закликом якнайшвидше затвердити довгострокову міграційну політику, яка дозволить українцям нормально працювати в цій країні.

«Утримання високого темпу економічного розвитку можливе завдяки мігрантам з України, котрі обрали Польщу як місце роботи, а дедалі частіше – і проживання», – зазначається у зверненні, яке процитував «Укрінформ».

У ньому наголошується, що завдяки присутності українських трудових мігрантів забезпечується конкурентоздатність польських підприємств.

Як зауважили екс-президенти, з 2020 року Німеччина значно спрощує правила для трудових мігрантів з-поза меж Європейського Союзу, наслідком чого може стати відплив робочих рук із Польщі – особливо висококваліфікованих фахівців.

«На жаль, у цій сфері ми бачимо відсутність стратегічних рішень польського уряду», – заявили політики.

На їхню думку, через складне міграційне законодавство втрачають польські роботодавці й загалом погіршується імідж Польщі.

«Ми закликаємо негайно зробити кроки до опрацювання довгострокової міграційної політики у співпраці з експертними центрами, органами місцевого самоврядування і профспілками», – йдеться у зверненні.

Кваснєвський і Коморовський закликали у стислі строки запровадити прозорі адміністративні процедури для громадян України, які хочуть працювати в Польщі.

До слова, за різними даними, у Польщі працює до півтора мільйона громадян України.

Як очікується, підстави нової міграційної політики Польщі уряд країни оприлюднить за півроку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук