Екс-суддю Царевич виправдали у справі про переслідування «автомайданівців»

Під час Євромайдану суддя позбавила водійських посвідчень 9 учасників автопробігу до Межигір’я

Екс-суддю Царевич виправдали у справі про переслідування «автомайданівців»
фото «Ґрати»
Оксану Царевич у вересні 2016 року звільнив колишній президент Петро Порошенко за порушення присяги

Шевченківський суд визнав колишню суддю Печерського райсуду Оксану Царевич невинуватою у справі про незаконне позбавлення водійських прав активістів «Автомайдану».

Як інформує сайт «Ґрати», вирок протягом чотирьох годин оголошував суддя Євгеній Мартинов, який упродовж п'яти років розглядав цю справу.

Суддя зазначив, що у матеріалах немає доказів, які б свідчили про вину Царевич. Він також визнав доказом матеріали, які подала Царевич, про те, що руху «Автомайдан» не існувало, бо він не був зареєстрований.

Суд визнав, що Царевич розглядала всі справи у законний строк, за правилами територіальної юрисдикції, провадження розпочаті відповідно до закону, а суддя належно дотримувалась визначених законом процедур, відкладала засідання для явки свідків тощо.

«Окреме «дякую» від мене прокуратурі, яка наробила купу процесуальних помилок, через це частину доказів суд не взяв до уваги, оскільки вони недопустимі та неналежні», – написала одна з постраждалих від рішень екс-судді Оксана Коваленко у Facebook.

У прокуратурі міста Києва повідомили, що готують апеляційну скаргу на вирок Шевченківського райсуду.

«Вирок суду буде оскаржено у зв’язку з невідповідністю висновків суду фактичним обставинам кримінального провадження», – йдеться у повідомленні прокуратури у соцмережі Facebook.

На думку прокурора, стороною обвинувачення наведено достатньо доказів вчинення суддею кримінального правопорушення, передбаченого статтею Кримінального кодексу про постановлення суддею завідомо неправосудного рішення.

Раніше адвокат та член громадської організації «Автомайдан» Роман Маселко розповів, що за час карантину Мартинов провів 10 судових засідань. Він заявив, що прокуратура не викликала для допиту ключових свідків – працівників суду, які в ручному режимі з втручанням у автоматизовану систему передали справи потерпілих Царевич.

Нагадаємо, що під час подій Євромайдану після поїздок до резиденції тодішнього президента Віктора Януковича – Межигір'я – «автомайданівці» отримували повістки про виклики на допит в якості свідків у рамках кримінального провадження, а також сповіщення від органів ДАІ про необхідність з’явитись у відомство з автомобілем та документами.

Царевич була однією із суддів, які виносили свідомо неправомірні рішення щодо активістів Автомайдану на базі сфальсифікованих «даїшниками» протоколів. Справа стосувалася поїздки понад 1,5 тис. людей у Межигір'я наприкінці грудня 2013 року.

Прокуратура Києва оголосила Царевич підозру у винесенні свідомо неправомірних рішень щодо активістів «Автомайдану». Крім того, справу щодо неї було перекваліфіковано, оскільки з'ясувалося, що «в неї були особисті інтереси». Речниця київської прокуратури не уточнила, про що саме йдеться, пояснивши, що «це таємниця слідства».

11 березня 2015 року Вінницький міський суд обрав запобіжним заходом для Царевич особисті зобов'язання строком на 2 місяці з необхідністю носити електронний браслет, однак у липні 2015 року Царевич знову повернулася до роботи.

Вища рада юстиції, розглянувши дисциплінарну справу, відкриту стосовно судді Царевич, прийняла рішення про внесення подання Президентові про звільнення з посади цієї судді.

29 вересня 2016 року п’ятий президент Петро Порошенко звільнив суддю Печерського райсуду у зв’язку із порушенням присяги. Вона намагається оскаржити звільнення в Верховному суді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук