«Емаус-Оселя» під час морозів годує бездомних на головному вокзалі Львова

СуспільствоЮрій Герун, 2 березня 2018, 19:20 1025 1

Після настання морозів волонтери «Емаус-Оселі» взялись ледь не щодня годувати безхатьків теплими харчами та поїти чаєм. Центральна локація ‒ головний залізничний вокзал Львова. Для допомоги у цій добрій справі організація оселя потребує волонтерів.

Поблизу головного вокзалу чимала черга, та цього разу не за квитками. Морозяна погода змушує майже сотню людей з нетерпінням чекати на порцію гарячої їжі.

«Ми роздаємо людям гарячий суп і будемо розливати гарячий чай. Тут є 40 літрів чаю і 40 літрів супу. Кожному видаємо хліб і печиво, тому що люди нам приносять. Цього року багато дзвонять, хочуть долучитися. Хтось приносить чай, хтось мівіну, і ми привозимо сюди», ‒ каже соціальна працівниця «Емаус-Оселі» Оля Біянська.

Коли температура повітря падає нижче 8 градусів, кожен день для бездомних це справжнє випробування. Саме за таких умов «Емаус-Оселя» влаштовує вечері.

«Сьогодні суп взяли, чай, хлібчик. На вокзалі весь час прекрасно, люди, пасажири, мені наприклад подобається тут, що сьогодні приїхали, і тим, хто не має хати, дали поїсти. Ходжу по вулиці, гріюся трохи, тупаю ногами, трохи бігаю, скачу весь час ‒ не сиджу на місці», ‒ коментує бездомний Віталій.

Роздають теплі харчі й самі колишні бездомні. Долучаються до акції і небайдужі люди. Таких інколи бракує, адже потрібні руки аби готувати, фасувати і роздавати їжу. Знайдеться робота і у самому центрі «Емаус-Оселі» у Винниках.

«Побачила пост своєї двоюрідної сестри, що потрібна допомога прийти приготувати суп. Я погодилась прийти на одну годину, бо я знаю, як це змерзнути ‒ я кожного ранку доїжджаю до університету і змерзаю на зупинці», ‒ каже волонтерка Марта.

Традиційно «Оселя» годує по четвергах поблизу Порохової вежі. Така своєрідна польова кухня у морози діє вже впродовж декількох років. Їжа розходиться за лічені хвилини, майже усі повертаються за добавкою.

«Ми їздимо на головний вокзал, якщо тут не збирається велика кількість людей. Ми маємо харчі, їдемо на міський вокзал, також можемо біля церков, але переважно, коли було дуже холодно, всі на головному вокзалі. Ми привозимо і практично все роздаємо тут», – розповіла соціальна працівниця «Емаус-Оселя» Оля Біянська.

Годувати нужденних на дворі «Оселя» має намір до неділі. Та якщо морози не пройдуть, добрим ділом займатимуться до потепління.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук