Епідемій в Україні, крім туберкульозу і грипу, немає, - експерт

15 червня 20118940

Епідемічних захворювань, окрім туберкульозу і грипу, на сьогодні немає в Україні і зокрема у Львівській області немає. Про це 15 червня на бліц-дебатах «Україна епідемічна: як уберегти громадян від смертельних інфекцій?» повідомила позаштатний лікар-епідеміолог головного управління охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Наталія Тімко.

Вона пояснила, що пандемія – це тоді, коли захворювання вражає кілька континентів; епідемія – це захворювання, яке швидко поширюється в часі і важко контрольоване. «За останні десятиріччя епідемії були пов’язане власне з грипом, не тільки пандемічним. Решта захворювань - це не епідемія, це або спалахи, або одиночні спорадичні захворювання. Для того й існують лікарі-епідеміологи, інфекціоністи, щоб попередити виникнення епідемій. На Львівщині епідемічних захворювань, окрім туберкульозу і грипу, сьогодні немає», - зазначила лікар-епідеміолог.

В.о. головного санітарного лікаря Львівської області Олег Когут зазначив, що епідемія грипу, яка мала місце позаминулого року, почалася незвично і для Львівщини, і для загалом України: восени, чого не спостерігалося уже багато років. «Багато звучало, що вона (епідемія – ред.) була надумана. Але рівень захворюваності і рівень смертності був досить високим. І тих 115 летальних випадків, які ми мали протягом пандемії – це все-таки говорить про важкість цього захворювання. Впевнений, що це не була бізнес-компанія», - зазначив він.

«Не виключено, що в світлі недовіри, будуть ходити чутки щодо кишково-шлункового захворювання в Німеччині. Маємо зараз 37 випадків летальних і понад 3 тис тих, хто захворів. Це дійсно проблема. Не думаю, що вона штучно зроблена науковцями чи фармацевтичною фірмою. Але час покаже», - додав Олег Когут.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук