Facebook та Twitter - проект ЦРУ, - американські ЗМІ

Світ25 червня 20127940
Facebook та Twitter - проект ЦРУ, - американські ЗМІ
фото infotech.org.ua
Facebook

Американська сатирична газета The Onion нещодавно заявила, що Facebook – проект ЦРУ. Цю думку розвинуло більш серйозне видання New Scientist.

"Наші мрії здійснилися! Після стількох років таємного контролю громадськості... Це щастя для ЦРУ", – цитувала The Onion вигаданого директора ЦРУ.

"Директор" був у захваті від того, що тепер люди самостійно і з власної волі викладають у Facebook фото своїх дітей, інформацію про себе, своє ставлення до політиків, президента, детальну інформацію про свої вподобання у їжі, які чоловіки/жінки їм подобаються та який вигляд мають їхні домашні улюбленці, пише ТСН.

Facebook містить такі деталі, яких раніше навіть і не було у досьє ЦРУ на ту чи іншу людину, додає автор публікації. Отже, при правильному використанні подібна інформація – із знанням особистих деталей – може стати інструментом впливу на людину.

New Scientist зауважує, що сатирична публікація The Onion – якраз той випадок, коли у жарті є частина жарту. Facebook має вже близько мільярда користувачів, більшість із яких щоденно пишуть пости. Подібне відбувається у Twitter, а за допомогою геолокаційного Foursquare користувачі навіть повідомляють своє місцезнаходження. У соціальних мережах і блогах можна відслідковувати суспільно-політичні настрої, що важливо для американського уряду, відзначає журнал. New Scientist додає, що онлайн-балачки можуть допомогти прогнозувати результати виборів, а також цікавлять уряд США як інструмент оцінки міжнародного іміджу Америки.

Американські військові давно міркують у цьому напрямку. У 2007 році компанія Lockheed Martin виграла контракт на мільйон, який передбачав створення системи WISDOM (Web Information Spread Data Operations Module), що аналізує повідомлення на новинних форумах, блогах та у соціальних мережах.

Військові аналітики давно використовують її у Центральній та Південній Америці, а також у Тихоокеанському регіоні. Нещодавно розробники отримали додаткові мільйони на модернізацію софту.

ФБР веде переговори із постачальниками подібного програмного забезпечення, а Департамент національної безпеки такою системою вже користується, резюмує New Scientist.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук