Facebook уперше заблокував російські акаунти за збір особистих даних

Компанію Social Data Hub звинуватили в незаконному зборі персональних даних і передачі держорганам РФ

СуспільствоАндрій Стець, 12 жовтня 20182300
Усі дані, зібрані у Facebook, повинні бути знищені

Соцмережа Facebook видалила кілька десятків облікових записів російської компанії Social Data Hub за незаконний збір даних користувачів. У Facebook відзначили, що компанія надавала аналітичні послуги уряду РФ.

Про це написав сайт The Bell з посиланням на офіційне повідомлення Facebook.

Зазначається, що акаунти були пов'язані із компанією Social Data Hub.Так, Facebook надіслав листа за адресою реєстрації компанії в Ірландію з вимогою негайно припинити збір і аналіз даних. Також Facebook вимагає надати соцмережі до 12 жовтня список всіх використаних відомостей і всіх клієнтів, які мали до них доступ, включно з державними структурами.

У листі зазначили, що усі дані, зібрані у Facebook, повинні бути знищені.

Facebook також заблокувала більше 66 аккаунтів, профілів, сторінок і додатків Social Data Hub, яка раніше порівнювала себе з Cambridge Analytica.

«Видалення сторінок викликано тим, що компанія займалася скрейпінгом (технологія аналізу і отримання даних користувачів - ред.), що є порушенням нашої користувальницької угоди», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що засновник компанії Social Data Hub Артур Хачуян також керує підприємством Fubutech. Він очолював відділ кібернетики рекламного агентства «Апостол» Тіни Канделакі до 2014 року. У обох компаніях працює одна і та ж команда з 62 чоловік.

Обидві компанії займаються збором, обробкою і аналізом даних. Social Data Hub виконує комерційні замовлення, а Fubutech - державні.

У коментарі The Bell Хачуян зняв із себе відповідальність за те, як державні органи розпоряджаються отриманими даними. У коментарі ЗМІ він заявив, що подасть позов до суду проти Facebook у разі, якщо соцмережа не відновить аккаунти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук