Фестиваль вуличної їжі руйнує історичну пам’ятку в центрі Львова, – депутат

СуспільствоОксана Панчишин, 20 листопада 20145840

У чиновників Львівської облдержадміністрації та Мінкультури України вимагають перевірити законність та доцільність розміщення Фестивалю вуличної їжі в приміщенні колишнього Міського арсеналу (вул. Підвальнa, 5). З таким проханням звернувся депутат ЛМР, голова фракції УДАРу Анатолій Крачковський.

Свій запит він озвучив під час сесії Львівської міськради в четвер, 20 листопада, передає прес-служба ЛОО «УДАР Віталія Кличка».

«Мабуть, більш невдале місце для такого закладу у Львові важко було б знайти. На цьому місці, а саме, у вежі, яка примикала до арсеналу, в кінці XVI століття відбувалися допити і катування гайдамаків. Пізніше будівля арсеналу була переобладнана на тюрму. Чи не заважає така трагічна історія цього місця організаторам фестивалю? Очевидно, що ні, адже сьогодні у приміщенні, в прямому сенсі, просякнутому кров’ю, відбуваються святкування та ярмарки», – наголосив Анатолій Крачковський.

Депутат відзначив, що, окрім відвертого знущання над пам’яттю загиблих, ще один негативний наслідок від діяльності цього фестивалю – це нищення та руйнування історичної будівлі. Немає сумнівів, що дим та чад від постійної роботи десятків кухонь негативно впливатимуть на інтер’єр цього історичного приміщення, не пристосованого ані комунікаційно, ані архітектурно до таких заходів.

«Перетворення об’єкта архітектурної спадщини, місця з трагічною історією на черговий атракціон – це варварство, до якого не вдавались навіть за радянських часів», – йдеться у зверненні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук