ФІДЕ повернула українським шахістам рейтинги і допустила їх до змагань

Однак зробила це лише після втручання львівської міської влади

Головні новини Львова 19.04Марічка Думич, 19 квітня 2016, 18:07 346 0

Хто ж насправді винен у тимчасовій ізоляції України та чим вона загрожувала спортсменам — дивіться у сюжеті.

У Львові помпезно відкривали матч за світову корону. Завдяки дуелі Марічки Музичук та Хоу Іфань Львів на два тижні став шаховою столицею світу. Для цього Шахова федерація України та ФІДЕ уклали угоду, ФШУ стала розпорядником коштів.

Організаційний внесок розділили кілька структур. Львівська облрада сплатила 100 тисяч євро. Ще стільки ж надали спонсори. 145 тисяч виділили з міського бюджету. Через місяць після шахового свята, як грім серед ясного неба, прийшла звістка від ФІДЕ.

«Ми дізнаємося, що є можливо дискваліфікація і ще бракує 60 тисяч євро. Тоді в нас постало питання, ми звернулись і до пана Капустіна в тому, щоб вони чітко роз’яснили і втрутились у ситуацію, бо через місяць могло виникнути ще 60 тисяч євро. Можливо, й якась інша сума», — зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Шахова федерація України, яку власне і очолює пан Капустін, на своєму сайті усю відповідальність за борг перекладає на місто.

«Попередньо джерелом фінансуванням решти 60 000 євро (призові кошти Марії Музичук) передбачалась Львівська міська влада, яка вела переговори з пані Марією, щодо компенсації цих коштів у іншій прийнятній формі», — йдеться в поясненні.

Міністерство молоді та спорту заявляє: виділило Марічці Музичук 50 тис грн на підготовку до матчу. На цьому його фінансові зобов’язання вичерпались.

«Є контракт, який підписували ФІДЕ та Українська федерація шахів — це Капустін. Ми розуміємо контракт повинні виконувати? Повинні! Тому, мабуть, це відповідальність федерації. Ми не маємо права втручатися в дільність громадських організацій», — говорить заступник міністра молоді та спорту України Ярослав Войтович.

Тож 60 тисяч євро ніхто так і не заплатив. І минулого четверга ФІДЕ обнулила міжнародні рейтинги українських шахістів усіх рівнів та заборонила їм брати участь в міжнародних змаганнях. Тоді у справу втрутився міський голова Львова і Міжнародна організація скасувала рішення.

«В результаті перемовин ми досягли розуміння, яким чином це має бути вирішено. Насправді, думаю, що протягом кількох днів буде повністю вирішено, що сьогодні до кінця дня всі обмеження по рейтингу гравців та іміджу знято!», — каже заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Серед тих, хто опинився у тимчасовій ізоляції, Володимир Грабінський. Один із найвідоміших дитячих тренерів у Європі. Каже, що злякатися не встиг, хоча ситуація й неприємна. На його думку, ФІДЕ запровадила санкції швидше, щоб налякати Україну. Адже топ-шахістів все одно допустили б до змагань.

«От сестри Музичук зараз стартують на Гран-прі в Грузії. Павло Ельянов, номер один зараз українського рейтингу, він стартує на дуже сильному турнірі в Норвегії. Він опублікував в фейсбуку свою фотографію з таким непорозумінням... каже, я їду на найкращий турнір в своєму житті і я не маю рейтингу», — додає ФІДЕ сеньйор-тренер Володимир Грабінський.

Зараз у «чорному списку» Міжнародної організації шахістів 20 учасників. Здебільшого це країни Африки. У їхньому товаристві на чотири дні опинилась і Україна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук