Фігурантки «Афери століття» незаконно реконструюють квартиру у Львові
Помешкання у житловому будинку без жодних дозволів Ірина Сандул і Людмила Малькова хочуть перетворити на комерційний об'єкт
До теми
- Головна фігурантка «Афери століття» намагалася перепланувати приміщення у центрі Львова ZAXID.NET
- За 10 років із комунальної власності Львівської міськради вкрали 81 об'єкт ZAXID.NET
- Поліція затримала двох підозрюваних в «Афері століття» ZAXID.NET
-
«Внаглу вкрали… Іншого слова підібрати не можу».
Головний юрист ЛМР про «Аферу століття» ZAXID.NET
Фігурантки «Афери століття» знову у скандалі з нерухомістю. Ірина Сандул і Людмила Малькова, які у Львові торік стали власницями незаконно приватизованих приміщень, тепер ще й незаконно реконструюють квартиру на Сихові. Помешкання у житловому будинку вони хочуть перетворити на комерційний об'єкт. І роблять це без жодних дозвільних документів.
Два будинки на просп. Червоної Калини з'єднані між собою. У домі №88 на першому поверсі вже кілька тижнів поспіль триває будівництво. Тут вже встановили металопластикові двері та основи під сходи. Щоправда, вихід буде ледь не впритул до третього під'їзду будинку №90.
«Їхня ця самовільна прибудова заважатиме нам виходити, перебувати тут. У нас є діти, в нас є візочки. Прогулянки з дітьми – з візочками ми сюди приходимо. Дозволів у них нема. Майстри незрозуміло теж які у них», – каже мешканка будинку №90 Юлія Бєлоусова.
Мешканцям будинку №90 за цей час не вдалося з'ясувати, чи є у власника реконструйованої квартири відповідні документи. Зрештою, і власника вони жодного разу не бачили. А ось будівельники на розмову не налаштовані і лише показують затерті копії якихось документів. Але ремонту, навіть попри скарги мешканців, не припиняють.
«Пилюка, яка йде від цього, здіймається до 9 поверху, друзки летять у різні боки і абсолютно то нічим не захищено», – додає мешканка будинку №90 Марія Онуфрійчук.
Голова житлово-будівельного кооперативу №215 каже: реконструкцію із ними власники не узгоджували. Тож коли 2015 року у квартирі почали прорубувати ще одне вікно, звернулися до ЛМР та райадміністрації.
«Ми подалися в адміністративну комісію. Потім у міжвідомчу комісію. Всі вони дали нам таку відповідь: зроблено це все без проекту, без згоди житлово-будівельного кооперативу, без проектної документації й без органів місцевого самоврядування», – пояснила голова ЖБК №215 Лідія Константінова.
У Сихівській райадміністрації таку реконструкцію із імовірним перетворенням на комерційний об'єкт назвали самочинною.
«Вони постановили: зобов'язати власника квартири Сандул І. Г. відновити самочинно демонтовані конструктивні елементи та сантехнічні будівельні розробки і привести квартиру до попереднього стану», – зачитує постанову голова ЖБК №215 Лідія Константінова.
Та повертати квартиру до житлового стану власники не поспішають. За скаргами мешканців на місце прибули й працівники міської Держархбудінспекції. Втім рішення ухвалити не можуть. Спершу, кажуть посадовці, мусять знайти власників. Це Ірина Сандул і Людмила Малькова, відомі своєю участю в «Афері століття».
«У зв'язку з цим ми наразі вживаємо заходи щодо їх розшуку, тобто скеровуємо за адресою проживання виклики. В подальшому будемо поліцію просити сприяти в їхньому розшуку», – пояснив заступник начальника відділу інспекційної роботи ДАБІ Львова Роман Германчук.
Ще у 2015 році обласна ДАБІ видала декларацію про готовність об'єкта до експлуатації. Хоча, насправді, роботи тривають дотепер. Поки що це єдиний документ, який є у власників.
Як повідомляв ZAXID.NET у лютому, головна фігурантка «Афери століття» намагалася перепланувати приміщення у центрі Львова. Тоді працівники ЛМР та поліція зупинили незаконні роботи у підвалі будинку на вул. Саксаганського, 3, який є пам’яткою архітектури місцевого значення. Майстри, які працювали без дозволів, демонтували стіни шахти ліфта та вибили двері. Тоді з інформації, яку надало ЛКП, яке обслуговує будинок, стало відомо, що власником приміщень у підвалі, де проводили незаконні роботи, є особа на прізвище Сандул.
Нагадаємо, у листопаді 2016 року спеціалісти управління комунальної власності Львівської міськради виявили, що десятки комунальних приміщень за шахрайською схемою перейшли у приватні руки. Майно приватизували підприємиці Ірина Сандул та Людмила Малькова. Пізніше суд арештував 24 приміщення із цього списку. Львівській міській раді уже вдалося відсудити кілька незаконно виведених із комунальної власності приміщень.