Філарету пропонували піти на угоду з Кремлем, інакше обіцяли розколоти Україну

Глава Української православної церкви Київського Патріархату Філарет міг очолити Українську православну церкву (Московського Патріархату) в обмін на підтримку інтеграції України до Митного союзу.

Настоятель храму Різдва Христового Микола Салабай повідомив, що коли захворів Митрополит УПЦ (МП) Володимир, до Київського Патріархату звернулись з Москви.

«Це була неофіційна зустріч. З певними пропозиціями щодо подальшої долі української Церкви», - сказав він і уточнив, що пропозиція надійшла в середині минулого року.

За його словами, невдовзі до Києва приїхав керівник організації «Кремлівська стратегія» Вадим Мінгальов, який висунув Філаретові не пропозицію, а справжній ультиматум.

Глава Київського Патріархату повідомив, що йому пропонували зустрітися з Патріархом Кирилом і обговорити ймовірність об’єднання Київського, Московського Патріархатів та Автокефальної церкви в одну соборну Українську православну церкву але у підпорядкуванні Патріарха Кирила. Очолити це об’єднання за ідеєю Російської православної церкви мав власне Патріарх Філарет.

Філарет категорично відповів «Ні» і неодноразово підтверджував своє рішення заявами, зокрема однією, яку він зробив вже коли був Євромайдан. 29 грудня 2013 року Глава УПЦ КП заявив, що Росія має імперіалістичні наміри і хоче знову приєднати до себе Україну, Білорусь, Молдову, Казахстан, Вірменію.

«Що дає нам Європа? Насамперед вона зберігає українську державність. Усі країни, які входять до ЄС, є незалежними. Україна, якщо буде в Європейському союзі, збереже свої державність і суверенітет. Якщо ж долучиться до Митного союзу, до євразійського простору, втратить їх. Росія має імперіалістичні наміри, хоче знову приєднати до себе Україну, Білорусь, Молдову, Казахстан, Вірменію, створити імперію. Українці туди не хочуть», – пояснив тоді Філарет і заявив, що на його думку, у 2014 році найбільшою небезпекою для України стане саме входження в Митний союз.

Микола Салабай вважає, що через Вадима Мінгальова Кирило висунув Філарету умови: або Київський Патріархат відмовляється від підтримки євроінтеграції, і повертається до ідеї «руського миру» та переваг Митного союзу, або Україну захоплюють іншим способом.

Отець Салабай був присутній при цій зустрічі і чудово пам'ятає що саме обіцялось. Йшлося зокрема про те, що в Україні будуть заворушення, буде газова війна, що у Москви терпець закінчується, тому будуть приймати радикальні дії проти України, а цілісність держави не буде гарантована.

Нагадаємо, раніше ZAXID.NET інформував, що 26 червня вікарій Київської митрополії УПЦ (МП) Александр (Драбинко) заявив, що стан голови Української православної церкви (Московського патріархату) митрополита Київського і свія Русі Володимира (Сабодана) суттєво погіршився.

Вранці 5 липня митрополит помер, а в неділю, 6 липня, тисячі людей прийшли до Києво-Печерської Лаври з ним попрощатися.

Між тим, Священний Синод Української православної церкви Московського патріархату на засіданні в понеділок, 7 липня, ухвалив рішення про дату обрання нового предстоятеля. Воно відбудеться 13 серпня 2014 року. До того часу фактичним главою УПЦ (МП) є митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій (Березовський), якого 24 лютого 2014 було обрано місцеблюстителем Київської митрополичої кафедри.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук