У Львові знімальна група презентувала фільм «Крути 1918»

Стрічка вийде у всеукраїнський прокат 7 лютого

На допрем'єрний показ до Львова приїхала творча група, аби запросити глядачів на перегляд. У всеукраїнський прокат фільм «Крути 1918» вийде з 7 лютого.

Січень 1918 року. На Київ сунуть підрозділи Червоної армії під проводом Муравйова. Одночасно у Києві більшовики влаштовують масові вибухи, тому Петлюра посилає туди війська. В той час Муравйову і 4-тисячній армії залишаються протистояти лише 400 захисників УНР – курсанти і курені козаків.

У фільмі головні персонажі – брати Савицькі. Студент-пацифіст Андрій Савицький, якого вдало зіграв молодий актор Євген Ламах, все ж змінює свої погляди і бере в руки зброю. Він опиняється разом із побратимами під Крутами.

«Цей персонаж цілеспрямований, в нього є своя життєва позиція, все прописано було в сценарії. Наскільки вдалося, ви побачите на екрані. Багато сцен у фільмі, які дійсно пробивають на емоції. Вони правильно вибудувані», – розповів виконавець ролі Андрія Савицького Євген Ламах.

Стрічку зняв режисер Олексій Шапарєв. Зізнається: свідомо уникав кривавих сцен, аби фільм могли дивитися і школярі.

«Я навмисно уникав крові, жорстокості, всіляких там страхіть. Це теж був мій хід – не показувати обличчя «червоних», бо це було непотрібно», – пояснює режисер Олексій Шапарєв.

Усі герої-курсанти у фільмі вигадані, збірний образ. А от реальний історичний персонаж – командир Гончаренко, якому вдалося вивести частину хлопців з-під Крут. У фільмі командира зіграв знаний актор Олексій Тритенко.

«Мені було цікаво зрозуміти, що ця людина думала, бо це був єдиний з обізнаних людей, хто мав військову освіту. Насправді, в реальному бою він вивів більшу частину студентів. Тільки один курінь, 30 осіб, на жаль, не встигли відійти, а більшу частину мій герой вивів з-під удару», – розповів актор Олексій Тритенко.

Бюджет стрічки – 52 млн грн, половину профінансувала держава. Сцени знімали у Києві, Межигір'ї, а станцію Крути – у селі Сигнаївка на Черкащині. Зйомки відбувалися у 20-градусний мороз, часто вночі.

«Важкі умови були. Ось там є сцена, де я зустрічаю і говорю спочатку французькою мовою, беру папери, а потім мене поранили і я вже говорю німецькою. Ми цю сцену знімали, і я не жартую, 19 годин! 19 годин ми знімали цю сцену на Київському морі, на пірсі взимку, там взагалі сховатись нема де, вітер. Там просто пекло було», – зізнається виконавець ролі Олекси Савицького Андрій Федінчик.

«Режисер каже: камера, мотор. І я просто забуваю текст, не через те, що я його забула в голові, а через те, що мій рот від морозу не відкривався», – згадує виконавиця ролі Софії Надія Коверська.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук