Фільм львівського режисера отримав нагороду на кінофестивалі в Амстердамі
Фільм «Коли цей вітер стихне» отримала перемогу в номінації «найкращий документальний студентський фільм» на найбільшому в світі фестивалі документального кіно IDFA, який щорічно проходить в Амстердамі. Фільм створила україно-польська знімальна група, до складу якої увійшли українські режисер та оператор.
Режисером фільму є львів'янин Тарас Дронь. Він розповів, що за допомогою фільму можна розказати світу про свою країну.
«Починаючи шукати тему для фільму одразу після Майдану, ніхто з нас не підозрював, що буде так нелегко розказати таку, здавалося би, просту історію. Ніхто не думав, що в нас за 3 роки роботи над фільмом буде так багато, про що згадати. Не все ще можна розказувати, оскільки Крим поки що в окупації і наші герої саме там», - розповів Дронь.
Він, як і польска режисерка фільму Анєла Астрід та оператор Олександр Поздняков (теж львів'янин), закінчує кіношколу у Лодзі.
«На даний момент я готуюсь до дебюту, дописую сценарій повнометражного художнього фільму і ця перемога додала мені впевненості. Ми всі дуже завдячуємо нашим героям фільму, які є в кадрі, а також тим, які допомогли його реалізувати», - розповідає Тарас Дронь.
Фільм розповідає про кримсько-татарську родину, яка живе на території окупованого Криму. Чотири особисті історії, труднощі, які спіткають сім’ю, що вимушена жити під постійним пресом політичного режиму, викликають щире співчуття та сильні емоції. Проте, головним мотивом фільму, за словами режисерів, не є сам режим. «Коли цей вітер стихне» — це проекція на долі простих людей, які просто хочуть жити на своїй землі, любити та мати сім’ї.
Нагадаємо, що Тарас Дронь та Олександр Позняков разом зняли короткометражний фільм «Чорногора», який брв участь у фестивалях Wiz-Art та в Одеському міжнародному кіннофестивалі.
Міжнародний фестиваль документального кіно в Амстердамі - найбільший світовий фестиваль документального кіно, який щорічно проводиться з 1988 року.
Метою фестивалю IDFA є просування креативних документальних фільмів та подання їх широкій аудиторії. Починаючи як маленький фестиваль, IDFA виріс до 11-денного щорічного заходу, в період якого більш ніж для 120 000 глядачів показується більше ніж 200 документальних фільмів.
Поряд з міжнародною програмою, яка включає в себе Європейські та світові прем'єри в різних жанрах, в рамках фестивалю проводяться дебати, форуми та воркшопи.