Україна висунула на «Оскар» «Погані дороги» Наталки Ворожбит
Оскарівський комітет України висунув кандидата на премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» від України. Ним став фільм Наталки Ворожбит «Погані дороги».
Світова прем’єра картини відбулась на Венеціанському кінофестивалі 2020 року, на Міжнародному тижні кінокритиків, де фільм отримав відзнаку як «найбільш інноваційний». Також фільм отримав чотири нагороди національної кінопремії «Золота Дзиґа».
Картина «Погані дороги» є екранізацією однойменної п'єси Наталки Ворожбит, яка відомо завдяки сценаріям до таких фільмів як «Кіборги», «Дике поле», серіалу «Спіймати Кайдаша» тощо.
Наталка Ворожбит екранізувала п’ять новел, героями яких є мирні мешканці по обидва боки лінії розмежувань, терористи та українські військові. Їх об’єднує в один сюжет війна та погані дороги.
У фільмі маємо повністю авторське висловлювання, рефлексії та спроби проаналізувати та відтворити те, що відбувається з людьми по обидва боки війни.
Це дуже некомфортне кіно, розфарбоване в усі відтінки кольору хакі, а от чорного та білого тут немає. У «Кіборгах» Ахтема Сеітаблаєва, де Ворожбит була сценаристкою, ми бачимо хоч і людей з різним бекграундом, долями та характерами, проте об’єднаних однією ідеєю. У «Поганих дорогах», які стали режисерським дебютом відомої сценаристки, люди, м’яко кажучи, різні. І знайти розуміння вони не намагаються. Вони живуть та виживають в умовах, в яких жити майже неможливо.
У картині не так багато подій, проте образи та сюжет формують дуже добрі та органічні діалоги, точні образи та добрі акторські роботи.
У фільмі знімались Юрій Кулініч, Оксана Черкашина, Зоя Барановська, Марина Клімова, Анна Жураковська, Оксана Ігор Колтовський та інші.
В українському прокаті фільм побував у травні 2021 року.
Нагадаємо, цього року на те, щоб стати кандидатом на потрапляння в «оскарівську» номінацію претендувало п’ять фільмів. Крім «Поганих доріг» це були «Відблиск» Валентина Васяновича, «Носоріг» Олега Сенцова, «Стоп-Земля» Катерини Горностай та «Чому я живий» Вілена Новака.