Оскарівські перегони вийшли на фінішну пряму. Сумлінні академіки гарячково додивляються фільми, яких не бачили, несумлінні покладаються на думку критиків на фестивальні регалії номінантів. Але усі вонисаме зараз вирішують, за кого віддати свій голос. Вручення премії «Оскар» відбудеться у Лос-Анжелесі 24 лютого.
Звичайно, підсумки оскарівських перегонів завжди опиняються у центрі уваги та визначають тренди наступних сезонів. Проте набагато цікавіше їх слухати чи дивитися, якщо, як і кіноакадеміки, подивитися кіно до, а не після «Оскара».
ZAXID.NET розповідає, які фільми-номінанти можна встигнути подивитись у львівських кінотеатрах до 24 лютого.
Зелена книга
Номінації: найкращий фільм, найкраща чоловіча роль, найкращий актор другого плану, найкращий оригінальний сценарій, найкращий монтаж
«Зелена книга» (на головному фото) Пітера Фарреллі є головний претендентом на перемогу у найпочеснішій номінації — найкращий фільм. В активі картини уже є декілька «Золотих глобусів» та нагорода гільдії продюсерів, думка якої часто збігається із думкою усієї академії. Нагадаємо, за кожну номінації голосує певна гільдія, тобто актори — за акторів, художники — за художників, тощо. Але за найкращий фільм голосують усі члени Кіноакадемії.
Фільм є одним із найспішніших картин року. Його перемога була би справедливою і навіть зуміла би помирити шанувальників мейнстріму, для яких у головній номінації дивним чином причаїлася «Чорна пантера» та поціновувачів авторського кіно, насамперед вболівальників «Роми». Крім того «Зелена книга» має такий улюблений глядачами титр «засновано на реальних подіях».
Ці реальні події відбуваються у США, в 1960-ті роки. Талановитий темношкірий піаніст Дон Ширлі (Махершала Алі) готується до турне по півдню Сполучених Штатів, тобто по традиційно расистських територіях. Він наймає клубного вибивалу Тоні Валлелонга, італійця за походженням, відомого своєю невихованістю та балакучістю, водієм. Подорожуючи, вони, напрочуд різні, стають добрими друзями. А «Зелена книга» — довідник, у якому зазначені готелі чи ресторани, куди пускають чорношкірих.
У написанні сценарію брав участь Нік Валлелонга, родич Тоні. Проте родичі Дона Ширлі звинуватили творців у перекручуванні фактів. Мо й так. Але дотепний сценарій, блискуча гра обох акторів та вправна режисура зроблять перемогу фільму хоча б у декількох номінаціях неминучою. Це must see для шанувальників міцного американського кіно.
Прогнозуємо перемогу у номінаціях «найкращий фільм» та «актор другого плану».
Фаворитка
Номінації: найкращий фільм, найкраща жіноча роль, дві номінації «найкраща актриса другого плану», найкращий оригінальний сценарій, найкращий режисер, найкращий оператор, найкращі художник-постановник та художник з костюмів, найкращий монтаж.
«Фаворитка» грека Йоргаса Лантімоса має аж десять номінацій і ділить у цьому лідерство з «Ромою» мексиканця Альфонсо Куарона. Фільм отримав другий за значення приз на Венеціанському кінофестивалі та кілька «Золотих глобусів».
«Фаворитка» — історія королеви Анни та боротьби двох її фавориток за місце біля трону. Англія, початок XVIII століття. Анна Стюарт страждає на ожиріння, подагру та депресію. Усі сімнадцять дітей померли під час пологів або відразу після них. Анна дала їх імена кроликам, які живуть у її спальні. А тим часом Сара Черчилль та молода Абіґейл плетуть політичні, еротичні та інші інтриги.
Блискуче розіграна насамперед трьома актрисами, Олівією Колман, Еммою Стоун та Рейчел Вайс, історія весь час балансує на межі відвертого гротеску. Лантімос робить зі своїх героїв учасників безжальної та відчайдушної гри, поміщаючи їх у надзвичайної краси інтер’єри.
Звичайно, голлівудський вояж Лантімоса відвернув від нього тих, хто найбільше цінує радикальне кіно. Проте значно розширив коло його шанувальників.
Прогнозуємо картині перемогу у «художніх» номінаціях.
До слова, у Львові фільм можна подивитись лише мовою оригіналу. «Студія-правовласник фільму прийняла рішення не випускати в прокат фільм на нашій території спочатку взагалі, через те, що за прогнозами та порівняльним аналізом з декількома схожими картинами, фільм би не зібрав достатньої суми, аби компенсувати витрати на дубляж і ін. Після цього ми звернулися до студії з проханням випустити фільм в прокат мовою оригіналу. Ми неодноразово писали про це - номінації та призи на фестивалях не завжди є запорукою високих касових зборів», - заявили дистриб'.тори стрічки, компанія Ukrainian Film Distribution.
Шкода, що в нас дві нагороди одного із найпрестижніших фестивалів світу, «Золоті глобуси», голлівудські зірки та десять номінацій на головну кінопремію не гарантують, як у всьому світі, глядацького інтересу.
Марія - королева Шотландії
Номінації: найкращі костюми та найкращий грим.
Скромна за кількістю номінацій картина також розповість про британських королев. Про Марію та Єлизавету.
Режисер Джозі Рурк запросив на головні ролі Сіршу Ронен та Марго Роббі, молодих зірок, які досконало володіють акторським ремеслом. Їх роботи – найбільша принада фільму.
18-річна вдова, королева Франції, повертається до рідної Шотландії, аби правити своїм народом. Марія заявляє своє право на англійський трон та втягується в протистояння зі своєю сестрою Єлизаветою. Любовні інтриги та політичні змови поставлять під загрозу обидва престоли та змінять хід історії.
Думки глядачів про цей фільм розділилися. Дехто зачарований його візуальною досконалістю. Дехто звинувачує картину у затягнутості та плутаності сюжету.
Проте, без сумніву, акторські роботи та художні досягнення картини вартують того, щоб фільм подивитись.
Прогнозів не робимо, але костюми цілком можуть поборотись за перемогу.
Влада
Якщо на стрічки, які йшлося вище треба поспішати: їх прокат зовсім скоро завершиться, то на ще одного фаворита, фільм «Влада», потрібно трохи зачекати.
Картина Адам МакКея вийде у прокат 21 лютого. Фільм також заснований на реальних подіях (навіть на актуальних), але трактує їх в оригінальний спосіб. Такий підхід загалом притаманний режисеру «Гри на пониження».
Дік Чейні служив в адміністраціях чотирьох президентів США та пробув при владі 20 років. Завдяки своєму розуму, непересічному вмінню переконувати та доступу до найвищих ешелонів влади, він зумів назавжди змінити хід історії. Він став найвпливовішим з усіх віце-президентів в історії країни при Джорджі Буші молодшому.
Роль Діка Чейні зіграв Крістін Бейл, актор який вміє все. Він не лише передивився десятки годин відео, навчився копіювати рухи та міміку колишнього віце-президента. Актор погладшав для ролі 18 кілограмів.
Але річ тут не лише у грі Бейла, яка, звичайно, заслуговує на компліменти. Свіжа та динамічна режисура то заводить глядача у глухий кут, то розважає, то занурює у болючі події зовсім недавнього минулого.
А головне, що при живому «сірому кардиналові» США виходить іронічний, ба навіть сатиричний фільм про нього. І академіки без жодних застережень номінують його на купу «Оскарів».
Прогнозуємо перемогу Бейлу, а також гримерам, які зробили несхожого на політика актора майже його двійником.
Проте завжди варто пам’ятати: рішення Кіноакадемії непередбачувані, прогнози є лише припущеннями. Тож варто не вибудовувати здогадки, а просто піти у кіно.