Фінансова криза 2014-2015 років коштувала Україні 20% ВВП

ЕкономікаЯ.І., 3 липня 20185050
Йоста Люнгман – постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні

Українська економіка дуже залежить від політики і політиків, а постійні ризики не дають змоги говорити про хоч якусь стабільність. «Піднесення – падінння» – і так останні 10 років. Як наслідок – за цей час ВВП зріс аж на... 0%!

Такі висновки міжнародних економістів під час експертної дискусії організованої «Інститутом Просвіти» озвучив Йоста Люнгман – постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні.

Понад 20 науковців, підприємців, представників різних громадських та владних інституцій, міський голова Львова Андрій Садовий у такому інтерактивному форматі шукали відповідь на запитання: «МВФ для України – кредитний зашморг чи рятівне коло?».

Під час експертної дискусії «МВФ для України – кредитний зашморг чи рятівне коло?»

«Докопатись до істини в інтерактивній формі, краще розуміти засадничі речі, процеси, на яких будується сучасне суспільство, врешті поширювати ці знання - це те, що започатковує у форматі таких дискусій "Інститут Просвіти". Бо ж коли вам траплялась така нагода запитати напряму та почути відверту відповідь, як діє, працює та яких насправді висновків доходить МФВ щодо України? Що це за структура – друг чи ворог, який хоче зробити Україну залежною від Заходу?», - зазначає модератор зустрічі та народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва Сергій Кіраль.

МВФ – дуже практична, бюрократична та аналітична структура. Створити її було ідеєю американського президента Рузвельта. Він побачив сенс у МВФ як регуляторі світових монетарних систем після Другої світової війни. Нині експерти досліджують економіки світу і дають конкретні поради, як подолати певні тимчасові макроекономічні труднощі і, зрештою, отримати фінансову підтримку МВФ.

МВФ і Україна – українську економіку досліджує одна з найбільший груп експертів, що працюють у МВФ. Навіщо так багато економістів? Йоста Люнгман відповідає: дуже складні економічні виклики в Україні. Цікаво, що скільки б не підписував МВФ програм із Україною, жодна до кінця так і не була виконана з боку української влади.

Політика – ось камінь спотикання на шляху до успіху в економічному плані, - зазначає представник МВФ. На його думку, Україна просто мусить деолігархізувати енергетичний сектор, провести земельну реформу, спростити фіскальну систему та створити незалежні й некорупційні суди, бо ж інакше далі ходитиме цим економічним замкненим колом.

Зазначимо, останній транш від МВФ був у квітні. А все через - знову ж таки - не виконані Україною зобов'язання. Тільки цього року наша країна має віддати боргів на 4 млрд доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук