Фотомитець показав панорамний Львів з висоти пташиного польоту

Для цього Зіновій Підперигора навіть придбав квадрокоптер

КультураОксана Сенишин, 31 січня 2018, 18:22 2017 0

Фотомитець Зіновій Підперигора кличе на виставку «Відірватись від землі» у галереї Гері Боумена. Він певен: за 100, а то й 160 метрів від землі Львів ще романтичніший. Бо вище ‒ то вже й не так цікаво, адже в кадрі мають гармоніювати всі «візитові» споруди.

Митець спеціально для цього річного проекту купив собі дрон, назвав його «Зен», ним і знимкує. І запросив до діла «штурмана» пана Сергія, завдання якого відганяти цікавих.

«Хтось обов’язково підходить в час зйомок і питає: «А як високо він летить, а як далеко?» А пан Сергій мусить забрати на себе увагу. Нейтралізувати цих людей. Часом, буває, навіть собака підбігає. І як я маю боронитися, якщо я відповідаю за цей дрон? Я ж бачу лише камеру. А дерев не бачу – а це ж перешкода для квадрокоптера», ‒ розповів фотомитець та контрабасист Зіновій Підперигора.

З неба Львів виходить геть інший: митець відзняв Собор Юра не з головного входу, як нам звично, а з Митрополичих садів, а храм Михаїла не знизу, а згори. Виставка фоторобіт ‒ у галереї Гері Боумена. Колись, щоб зробити щось схоже ‒ а знимки пана Зіновія, знаємо, друкували у багатьох путівниках Львова ‒ йому доводилося вишукувати і напрошувався у чужі квартири, звідки місто відкривалось.

Розказав нам звідки знимкував паради в радянський час: «Ми старалися попасти на один із балконів будинку, що на проспекті Свободи, 35. Але кожен з фотографів, хто намагався проникнути туди, натикався на спеціальні служби, які пильнували. Ну, мало хто зайде на балкон і що він там витворить… Не завжди вдавалось попасти, але коли парад вже завершився, можна було спокійно туди зайти і звідти пофотографувати Оперний театр. Бо насправді це один з найкращих ракурсів».

На виставці ‒ з три десятки знимок. Одна з найдорожчих, жартують, ‒ це зображення храму Святої Параскеви. Тоді вітер ледь не вкрав дрон.

«Квадрокоптер тоді то зникає, то з’являється. Один раз з’явився, пролетів над хрестом купола, ледь не зачепив його. Заходить на посадку… Словом, 20 хвилин він туди-сюди їздив. Мене аж теліпало!», ‒ поділився емоціями «штурман» фотомитця, валторніст Сергій Клоков.

«А потім аналізуємо, бо постійно камера була ввімкнена. І дрон весь час фотографував, де він був. Тож дивимося: він пролітає над якимись товарними поїздами. І я собі думаю: ось так він би сів на товарний поїзд і в Одесу, кудись би полетів. Попробуй знайди його потім!», ‒ додав пан Зіновій.

Аби зробити широкі панорами, фотомитець з однієї висоти робить кілька фото в різних напрямках. А потім їх «зшиває».

«В мене є знимки з п’яти кадрів. Але також і такі, де 15 і 16 кадрів. Щоби можна було розглядати зліва направо всю панораму міста. Це майже 360 градусів огляду», ‒ додав митець.

Цей фотопроект вже запросили до столиці. А далі ‒ у Торонто. Що ж до найкращої знимки, то вона ще попереду, каже митець.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук