Франція відкликає посла з Ірану. Італія ще думає

Світ30 листопада 20115
Франція відкликає посла з Ірану. Італія ще думає
фото acus.org

Франція одразу за Німеччиною відкликає посла з Ірану після штурму посольства Британії в Тегерані. Відкликати посла планує й Італія, повідомляє агентство Reuters.

«Враховуючи кричуще і неприйнятне порушення Віденської конвенції про дипломатичні відносини, влада Франції прийняла рішення відкликати свого посла з Ірану для консультацій», — йдеться в заяві міністра закордонних справ країни Бернарда Валеро.

Італія також розглядає можливість закриття свого посольства в Тегерані та відкликання посла з Ірану, якщо не будуть надані гарантії того, що італійським дипломатам буде забезпечена безпека, повідомив міністр закордонних справ Джуліо Терці.

«Ми шукаємо гарантій від іранців», — сказав Д. Терці журналістам.

 На питання, чи може Італія відкликати свого посла з Ірану, Д. Терці відповів: «Ми розглядаємо це питання».

Він також повідомив, що Італія спільно з європейськими країнами і США розглядає питання про введення нафтового ембарго щодо Ірану.

 Раніше в середу Німеччина відкликала посла з Тегерану для консультацій.

У вівторок після посилення санкцій Великобританії проти Ірану і ослаблення дипломатичних зв'язків між двома країнами сотні демонстрантів розгромили британське посольство в Ірані, викинули з вікна документи і спалили британські прапори. Після цього стало відомо, що співробітники посольства Великобританії залишають Тегеран.

Про закриття свого посольства «з міркувань безпеки» оголосила і Норвегія.

Пізніше стало відомо, що Великобританія висилає з країни дипломатичну місію Ірану.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук