Французькі війська в Малі захопили місто Тімбукту

СвітВолодимир Балита, 29 січня 20135800

28 січня французькі війська ввійшли до Тімбукту, захопленого раніше ісламістами міста в західноафриканській державі Малі.

Стара частина Тімбукту є об’єктом світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

Як заявив речник військових полковник Тьєррі Буркар, вхід військ Франції і Малі до Тімбукту відбувся без боїв із ісламістами, але французькі і урядові малійські війська ще не повністю контролюють місто.

За кілька годин до вступу до Тімбукту мер міста повідомив, що ісламісти перед відступом спалили кілька днів тому унікальну бібліотеку стародавніх рукописів, Інститут Ахмеда-Баби. За його словами, в цій «катастрофі» знищені тисячі старовинних документів.

26 січня урядові війська Малі і військові Франції відновили урядовий контроль над містом Ґао, яке доти було ще однією з головних твердинь повстанців-ісламістів.

Нагадаємо, що Франція почала операції проти повстанців у Малі близько двох тижнів тому і нині має в цій державі близько 2,5 тисячі своїх військових. Рада безпеки ООН раніше санкціонувала введення до Малі спеціальних міжнародних сил під проводом африканських держав і за підтримки європейських та інших держав світу – AFISMA («Міжнародна місія підтримки під африканським керівництвом у Малі»).

Значну частину території Малі на півночі цієї держави контролюють радикальні ісламісти. Їхні угруповання, частина яких пов’язана з терористичною мережею «Аль-Каїда», практично повністю взяли на себе контроль над регіоном після того, як у першій половині минулого року відбили цю частину країни в урядових сил спільно з повстанцями народу туарегів.

Додамо, що раніше МЗС України наполегливо рекомендувало громадянам України поки що утриматися від поїздок у Малі у зв'язку із загостренням ситуації з безпекою в країні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук