«Французьку весну» відкрили виставкою раритетів, які демонструють зв'язки Львова та французів

Головні новини Львова 03.04Марічка Крижанівська, 3 квітня 2018, 17:41 530 0

У Львівському історичному музеї відкрили фестиваль «Французька весна» виставкою портретів, зброї, речей XVII-XX ст., які свідчать про людей і події, які поєднують наше місто із французами.

Виставка «Франція поруч» в Історичному музеї починається несподівано із портрета князя Лева, тому що саме його французький вчений називає засновником Львова.

«Більшість істориків вважають, що Львів заснував Галицький король Данило, натомість французький вчений-сходознавець XVII ст. Мішель Лє Кієн вважає, що Львів заснував син Данила Галицького – Лев 1240 року, тобто на 16 років раніше від офіційної дати заснування 1256 року», – розповідає кураторка виставки Галина Скоропадова.

Кам'яниця Корнякта, де експонують цю виставку, колись належала родині Собєських, а дружиною короля Яна ІІІ Собєського була француженка Марія де Ла Гранж д’Аркієн. Навіть серед королев Франції була полячка, яка походила зі Львова.

«Марія Лещинська, королева Франції, дружина французького короля Людовіка ХV була дочкою короля Польщі і великого князя Литовського Станіслава Лещинського, який є уродженцем Львова», – пояснює Галина Скоропадова.

Поміж персонажами, які пов'язують французів і Львів, є акторка Сара Бернар, яка гастролювала у львівському театрі Скарбка, літератор зі Львова Александер Фредро, який йшов у похід на Москву з наполеонівським військом. Комендантом львівського гарнізону в австрійські часи був француз Йоганн Карл Фреснель, він же ж заснував у нас військову школу плавання.

А ще показують оригінали карт Боплана, а також гральні карти, які наворожили Наполеону поразку.

«У нас є карти для ворожіння мадам Марі Ленорман, відомої французької провидиці і ворожки. Вона передбачила низку історичних подій, які відбулися у Франції і зокрема злет і падіння Наполеона Бонапарта», – додає кураторка виставки.

Усі експонати на виставці датують XVII-XX ст., усі – з фондів Історичного музею.

Упродовж місяця «Французька весна» запропонує львів'янам ще багато атракцій.

«Це і традиційно французький короткий метр, це і виступи у філармонії, цього року це буде унікальний концерт, присвячений грі на фортепіано однією рукою. Трагічні події повоєнного часу після І Світової війни, коли багато музикантів, митців втратили кінцівки у боях, вимусив композиторів працювати у такому напрямку», – коментує президент Французького Альянсу у Львові Василь Кметь.

Також звучатиме джаз в арт-центрі «Дзиґа», а у Кінопалаці «Коперник» буде ретроспектива екранізацій французьких бестселерів.

Із детальною програмою можна ознайомитися за посиланням. Також ZAXID.NET пропонує путівник подіями «Французької весни».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук