Не стріляйте у вокаліста
Культура

Не стріляйте у вокаліста

На екрани вийшов фільм «Легенда Карпат» з Валерієм Харчишиним у головній ролі

Катерина Сліпченко, 3 квітня 2018 697 1

На екрани вийшов фільм «Легенда Карпат», який розповідає про ватажка визвольного руху карпатських опришків у XVIII столітті Олексу Довбуша. Поставив його режисер Сергій Скобун. Кошторис стрічки склав ₴4,5 млн. Фільм знімали без державного фінансування. І це добра новина. Чому? Про все по черзі.

Про Олексу Довбуша можна зняти що завгодно. Невеличка кількість історичних фактів залишає чималий простір для фантазії, а міфи та легенди, якими оповите його ім’я дають дорогу усім можливими жанрам. Про Довбуша можна зняти й історико-патріотичний епос, і бойовик, і мелодраму. Навіть містичний трилер. Як про Робіна Гуда. До речі, про нього зняті й комедія, і бойовик, і драма, і серіал…

«Легенда Карпат» також спочатку задумувалась як серіал. Потім автори фільму передумали. У серпні 2017 року творці фільму анонсували, що замість телесеріалу знімають повнометражний художній фільм. Може, саме цим можна пояснити провали у сюжеті: глядач може лише здогадуватись про деякі сюжетні лінії. Про те, ким є деякі герої здогадатись неможливо.

Крім того знятий у музейних інтер’єрах фільм не дає сам собі жодної можливості виглядати хоч трохи реалістичним. Можна чіпатися до дрібниць: суміш вишиванок з різних часів та регіонів, невідповідність костюмів та зачісок часу та самій історії, вищипані брівки гуцулок та багато іншого.

Але з усім тим можна було би без проблем змиритись. Зрештою, художні фільми не є історичними реконструкціями та не претендують на історичну достовірність. Важче змиритись з грою акторів.

Так виглядає, що у фільмі немає жодної «живої» репліки. Та театральність та штучність інтонацій, якими грішать чимало українських фільмів тут доведена просто до абсолюту. Актори грають як пародія на самих себе.

До слова, у ролі Довбуша – лідер «Другої ріки» Валерій Харчишин. Він же і співає у фільмі. Співає добре, грає – ні. Те ж можна сказати й про його партнерку Марію Яремчук. І про Богдана Ластівку, шансоньє з Чернівців, який зіграв запеклого ворога головного героя.

Головні ролі зіграли Марія Яремчук та Валерій Харчишин

Як що вже режисер вирішив взяти на головні ролі музикантів, то може йому варто було би знімати мюзикл? Може тоді б штучність та умовність того, що відбувається на екрані була б хоч якось виправданою. Тим більше, що діалоги виглядають так, ніби автори просто переписали словник приказок.

І насамкінець про хороше: природа гарна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук