Гарнізонний храм у Львові просить допомогти із реставрацією

СуспільствоОрися Шиян, 17 вересня 20156360
Гарнізонний храм у Львові просить допомогти із реставрацією
фото kapelanstvo.info

Капелани Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла у Львові (колишнього костелу єзуїтів) просять допомогти з фінансуванням реставраційних робіт. Ремонтні роботи, які почали у пам'ятці архітектури у липні цього року, планували завершити вже у жовтні, та після консультацій із реставраторами вирішили продовжити їх ще на два місяці. Однак вартість одного місяця таких робіт становить 131 500 грн.

«Допоможіть нам, щоб ми могли допомогти іншим!», – звертається настоятель гарнізонного храму о. Степан Сус до добродійників, передає kapelanstvo.info.

Зараз у храмі консервують фрески у пресбітеріумі (вівтарній частині). Роботи ведуться під керівництвом професора Краківської академії мистецтв ім. Я. Матейка Павла Білінського. Над реставрацією фресок працюють українські та польські науковці.

Перший етап цих реставраційних робіт (консервація та реставрація 325 м² стінопису) планують завершити орієнтовно у жовтні 2017 року.

Цьогорічний етап рятувальних реставраційних робіт фінансує Міністерство культури та національної спадщини Польщі (понад 200 тис. польських злотих). З пожертв парафіян, туристів та поодиноких жертводавців вдалося назбирати 150 тис. грн. За ці кошти взяли в оренду риштування, провели значну частину консерваційних робіт у святилищі. Однак на реставрацію потрібно чимало коштів, тому священики храму будуть вдячні усім жертводавцям за будь-яку допомогу.

Гарнізонний храм активно підтримує військових у зоні АТО, займається волонтерством. За 2014 рік там зібрали понад 8 млн грн пожертв для армії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук