Газету «Літературна Україна» звинуватили у крадіжці чужих текстів

У газеті без дозволу друкували матеріали «Критики», «Української правди» та інших медіа

Газета передруковувала на своїх сторінках матеріали без відповідного дозволу та навіть за іншого авторства

Редакція часопису «Критика» звинуватила газету «Літературна Україна» у крадіжці авторських текстів. Згідно з даними «Критики», газета передруквала близько 90 їхніх матеріалів без узгодження та посилання на джерело.

Про йдеться у заяві на сайті часопису, цей процес почався після того, як у листопаді 2017 року головним редактором «Літературної України» став Сергій Куліда. Відтоді на сторінках газети почали з’являтися матеріали із рубрики «Критики» «Книжкові рецензії» без зазначення джерела і часто — у скороченому викладі.

Низку рецензій підписали іменами справжніх авторів, однак вони не знали про використання їхніх текстів. Окрім того, один з передрукованих матеріалів — рецензію Андрія Блануци — «Літературна Україна» подала не лише без дозволу «Критики» і без вказівки на першоджерело, а й з підписом «Ярослав Шевченко».

На сайті часопису є порівняльна таблиця текстів «Критики» та їхніх передруків у газеті.

Редакція «Критики» заявила, що газета також використовувала матеріали із сайтів «Українська правда. Життя», ВВС та «Тиждень.UA».

Автори та упорядники часопису заявили, що чекають на вибачення, а також покарання винних.

Газета «Літературна Україна», яка висвітлює літературний процес в Україні, належить Спілці письменників України. Під різними назвами газету друкують з 1927 року. А у 2012 році її додали до Книги рекордів України, як найдавнішу україномовну літературну газету, що нині продовжує життя.

До слова, торік головну редакторку українського Vogue звільнили після скандалу з плагіатом. Тексти з підписом Ольги Сушко насправді були вкрадені в інших авторів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук