Інститут літератури підтвердив плагіат у докторській дисертації головреда журналу «Всесвіт»
Дмитра Дроздовського викрили у використанні у своїх працях чужих творів без посилання на авторів
Монографію літературознавця та головного редактора журналу «Всесвіт» Дмитра Дроздовського, яку він планував захистити як докторську дисертацію в Інституті літератури, визнали такою, що містить плагіат. Такого висновку дійшла створена 9 жовтня 2018 року комісія Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України для вивчення тексту дисертації та монографії науковця, інформує «ЛітАкцент».
Як повідомляється, праця Дроздовського «Множинність реальності в англійському постмодерністському романі» містить «грубе порушення академічної доброчесності» у вигляді плагіату. Плагіатом, без врахування бібліографії та додатків, є 64% тексту дисертації. Плагіат містять і статті написані на її основі.
Вчена рада Інститут літератури взяла висновок до уваги на засіданні 13 листопада та одноголосно схвалила рекомендації, пропоновані комісією. А саме: визнати факт невиконання Дмитром Дроздовським вимог докторантури та розглянути його порушення по факту на засіданні Вченої ради Інституту, а також повідомити про висновок комісії Комітет з присудження Шевченківської премії, Міністерство освіти та редакцію журналу «Всесвіт». Також буде поставлене питання його відповідності до зайнятої посади в Інституті.
Окремо комісія пропонує системно протидіяти поширенню плагіату: ознайомити працівників Інституту із Етичним кодексом науковця, ініціювати створення міжінститутської комісії з питань етики та наукової доброчесності.
Нагадаємо, вперше інформація про плагіат у праці кандидата наук, консультанта МОН Дмитра Дроздовського з’явилась у вересні 2018 року. Згодом завідувачка відділу теорії літератури Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Тамара Гундорова опублікувала висновок групи літературознавців з Тетяни Рязанцевої, Олеся Федорука, Михайла Назаренка й Дмитра Єсипенка. Згідно з їхнім аналізом, у книжці Дроздовського було повністю списано десять підрозділів, і частково — ще чотири підрозділи, вступ і висновки. Дроздовський перекладав із російської, англійської та іспанської мов наукові публікації та копіював їх до свого тексту, не зазначаючи авторства і не посилаючись на них. На хвилі розголосу плагіат знайшли і в його старій книжці «Код майбутнього. Криза людини в европейській філософії».
Сам Дмитро Дроздовський під час обговорення фактів плагіату із представниками Інституту літератури заявляв, що його дисертація – «новий вид» дисертації, подібний до центону – стилістичного прийому, коли твір компілюється із цитати з інших творів, зазначає «ЛітАкцент».
До слова, нещодавно головну редакторку українського Vogue звільнили після скандалу з плагіатом. Тексти з підписом Ольги Сушко насправді були вкрадені в інших авторів.