Інститут літератури підтвердив плагіат у докторській дисертації головреда журналу «Всесвіт»

Дмитра Дроздовського викрили у використанні у своїх працях чужих творів без посилання на авторів

СуспільствоКатерина Чурилова, 16 листопада 20187110
Дмитро Дроздовський

Монографію літературознавця та головного редактора журналу «Всесвіт» Дмитра Дроздовського, яку він планував захистити як докторську дисертацію в Інституті літератури, визнали такою, що містить плагіат. Такого висновку дійшла створена 9 жовтня 2018 року комісія Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України для вивчення тексту дисертації та монографії науковця, інформує «ЛітАкцент».

Як повідомляється, праця Дроздовського «Множинність реальності в англійському постмодерністському романі» містить «грубе порушення академічної доброчесності» у вигляді плагіату. Плагіатом, без врахування бібліографії та додатків, є 64% тексту дисертації. Плагіат містять і статті написані на її основі.

Вчена рада Інститут літератури взяла висновок до уваги на засіданні 13 листопада та одноголосно схвалила рекомендації, пропоновані комісією. А саме: визнати факт невиконання Дмитром Дроздовським вимог докторантури та розглянути його порушення по факту на засіданні Вченої ради Інституту, а також повідомити про висновок комісії Комітет з присудження Шевченківської премії, Міністерство освіти та редакцію журналу «Всесвіт». Також буде поставлене питання його відповідності до зайнятої посади в Інституті.

Окремо комісія пропонує системно протидіяти поширенню плагіату: ознайомити працівників Інституту із Етичним кодексом науковця, ініціювати створення міжінститутської комісії з питань етики та наукової доброчесності.

Нагадаємо, вперше інформація про плагіат у праці кандидата наук, консультанта МОН Дмитра Дроздовського з’явилась у вересні 2018 року. Згодом завідувачка відділу теорії літератури Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Тамара Гундорова опублікувала висновок групи літературознавців з Тетяни Рязанцевої, Олеся Федорука, Михайла Назаренка й Дмитра Єсипенка. Згідно з їхнім аналізом, у книжці Дроздовського було повністю списано десять підрозділів, і частково — ще чотири підрозділи, вступ і висновки. Дроздовський перекладав із російської, англійської та іспанської мов наукові публікації та копіював їх до свого тексту, не зазначаючи авторства і не посилаючись на них. На хвилі розголосу плагіат знайшли і в його старій книжці «Код майбутнього. Криза людини в европейській філософії».

Сам Дмитро Дроздовський під час обговорення фактів плагіату із представниками Інституту літератури заявляв, що його дисертація – «новий вид» дисертації, подібний до центону – стилістичного прийому, коли твір компілюється із цитати з інших творів, зазначає «ЛітАкцент».

До слова, нещодавно головну редакторку українського Vogue звільнили після скандалу з плагіатом. Тексти з підписом Ольги Сушко насправді були вкрадені в інших авторів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук