"Газпром" хоче купити грецьку газову компанію

СвітВолодимир Балита, 20 січня 20134981
"Газпром" хоче купити грецьку газову компанію
фото ТСН
Газпром

"Газпром" запропонував за грецьку державну газову компанію DEPA 1,9 мільярда євро, чим викликав невдоволення США.

"Газпром" і ще одна російська компанія "Негуснафта" з групи "Синтез" увійшли в число п'яти претендентів на приватизацію грецької газової монополії, повідомляють грецькі ЗМІ.

"Вашингтон не приховує стурбованості перспективою переходу DEPA під російський контроль. Росіяни підняли планку дуже високо, говорячи про суми близько 1,9 мільярда євро, що підкреслює їх серйозний геополітичний інтерес", - пишуть ЗМІ.

Купівля DEPA забезпечує контроль над грецьким ринком і прямий вихід на європейський ринок.

Щоб забезпечити відповідність європейським правилам, за якими компанії-виробники і постачальники не можуть контролювати національні мережі і трубопроводи, "Газпром" відмовився від заявки на покупку дочірньої структури DEPA - оператора газотранспортної мережі DESFA. "Негуснафта" зацікавлена покупкою як DEPA, так і DESFA.

"Вашингтон повідомив грецькому уряду, що вибір інвестора для DEPA не повинен зробити країну енергетичним "заручником", і тим самим ясно вказав у напрямку "Газпрому ", який вже покриває більше 80% потреби грецького ринку в газі". За інформацією ЗМІ, кредитори Греції з ЄС більше зацікавлені в максимально прибуткової продажу DEPA. Такі ж критерії у грецького приватизаційного агентства, хоча міністерство енергетики країни також не виключає інших вимог до потенційних інвесторів.

Запропонована "Газпромом" сума за покупку DEPA набагато перевищує пропозиції інших потенційних інвесторів, до числа яких, крім "Негуснафти", входять два грецьких холдинги і азербайджанська державна компанія Socar.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук