«Газпром» повністю викупив білоруську трубу

СвітХристина Нога, 25 листопада 20110
 «Газпром» повністю викупив білоруську трубу
фото ТСН

Сьогодні у резиденції «Горки» в присутності Президента РФ Дмитра Медведєва, Президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка, прем`єр-міністра РФ Володимира Путіна і прем`єр-міністра Республіки Білорусь Михайла М’ясниковича ВАТ «Газпром» і Державний комітет з майна Республіки Білорусь підписали договір купівлі-продажу 50% акцій ВАТ «Білтрансгаз».

«Відповідно до договору купівлі-продажу 50% акцій ВАТ «Білтрансгаз», «Газпром» заплатить за акції 2,5 млрд дол. Таким чином, ВАТ «Газпром» стане власником 100% ВАТ «Білтрансгаз», - зазначено у повідомленні прес-служби «Газпром».

Також ВАТ «Газпром» і ВАТ «Білтрансгаз» підписали контракти на постачання газу до Білорусії і його транспортування через територію республіки в 2012-2014 роках.

Документи підписані на розвиток домовленостей, досягнутих сьогодні між урядом РФ і урядом Республіки Білорусь, про формування цін на газ і тарифів на його транспортування, а також про умови купівлі-продажу акцій і подальшої діяльності ВАТ «Білтрансгаз».

Як повідомляв УНІАН, чинний контракт «Газпрому» і «Білтрансгазу» на постачання і транзит газу закінчується 31 грудня 2011 року.

У серпні 2011 року прем`єр-міністр РФ Володимир Путін доручив Міненерго і «Газпрому» визначити величину знижуючого коефіцієнта ціни на газ для Білорусі з 2012 року. За словами глави російського уряду, введення "інтеграційного" коефіцієнта зумовлене інтеграцією в рамках Митного союзу і пов`язане з питанням придбання «Газпромом» другої половини «Білтрансгазу».

У травні 2007 року ВАТ «Газпром» і Державний комітет з майна Республіки Білорусь підписали договір купівлі-продажу 50% акцій ВАТ «Білтрансгаз» за 2,5 млрд дол. рівними частками протягом чотирьох років. У 2010 році операція була завершена.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук