«Газпром» позбавили монополії у Литві

СвітВолодимир Балита, 29 травня 20124680
«Газпром» позбавили монополії у Литві
фото www.bk55.ru
Газпром

Національну газову компанію Литви Lietuvos Dujos розділили на три частини. Рішення відкриває країні можливість закуповувати газ у різних його постачальників, а не тільки у «Газпрома».

Зарубіжні акціонери Lietuvos Dujos погодилися з її поділом на три окремі компанії, щоб країна могла виконати вимогу Європейського Союзу, членом якого вона є, про відділення сфери виробництва енергоресурсів від їх продажу для посилення конкуренції в секторі, пише Радіо «Свобода».

Категорично проти таких планів раніше виступав російський "Газпром", якому належить 37% акцій литовської компанії. Найбільшим її акціонером є німецька енергокомпанія E.ON - майже 39%. Ще приблизно 18% акцій контролює уряд Литви.

Після поділу Lietuvos Dujos російський "Газпром", як передбачається, збереже участь в компанії, що імпортує газ в Литву, і в одному із збутових підрозділів. Однак третя з утворених компаній - головний постачальник газу в середині країни - перейде під контроль її уряду.

Як вважають у міністерстві енергетики Литви, нинішнє рішення зарубіжних акціонерів Lietuvos Dujos відкриває країні можливість закуповувати газ у самих різних його виробників. Поки весь газ, який споживають у Литві, закуповується у "Газпрома".

Нагадаємо, "Газпром" здає свої позиції і на українському напрямку. Нещодавно НАК "Нафтогаз України" повідомила російського монополіста, що в 2012 році не буде закуповувати газ і закачувати його в підземні сховища для виконання зобов’язань ВАТ "Газпром" перед європейськими контрагентами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук