Генпрокуратура РФ назвала відомості про загибель псковських десантників держтаємницею

СвітРоман Ганкевич, 10 листопада 201418860

Головна військова прокуратура Росії назвала інформацію про загиблих псковських десантників такою що не підлягає розголошенню, тому що є державною таємницею.

Про це повідомляє депутат Псковського обласного зібрання депутатів Лев Шлосберг в своєму блозі на «Эхо Москвы».

Депутат отримав відповідь на запит про загиблих в липні-вересні цього року 12 військовослужбовців російської армії, які до моменту смерті були військовослужбовцями військових частин, постійно дислокованих на території Псковської області (76 десантно-штурмова дивізія і 2 бригада спеціального призначення ГРУ Генштабу МО РФ).

На думку Шлосберга, відповідь на його запит свідчить, що всі 12 військовослужбовців загинули поза місцем постійної дислокації своїх військових підрозділів. Про це свідчать хоча б ті факти, що  соціальна підтримка членам їх сімей реалізується під наглядом військової прокуратури, а територіальний аспект загибелі військовослужбовців виведений за рамки самої події.

Повідомляється, що всі обставини загибелі десантників встановлені, проведені судово-медичні експертизи і ці обставини перевіряються в порядку, передбаченому кримінально-процесуальним законом.

«Це значить, що розглядається питання про наявність підстав для порушення кримінальних справ», - зазначає депутат.

Шлосберг додав, що якби смерть військовослужбовців дійсно відбулася на навчаннях, відповідь була б більш змістовною. У відповіді прокуратури не сказано, що військовослужбовці загинули саме на навчаннях, хоча навчання згадуються в іншій частині відповіді.

Нагадаємо, у серпні в ході бойових дій на території України практично повністю була знищена 1-а рота 76-ї псковської дивізії ВДВ.

Наприкінці серпня у Псковській області поховали декількох російських десантників. Депутат місцевого законодавчого зібрання Лев Шлосберг повідомив, що похорони були повністю засекречені, а родичів попередили, щоб вони ні з ким не говорили про смерть цих людей.

«Мета – не допустити, щоб суспільство дізналося про масштаб втрат і задумалося про ціну цієї війни», - сказав Шлосберг. Він стверджував, що військові загинули в бою в східній Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук