Глава Мін'юсту сподівається, що судова гілка влади не скасовуватиме закон про люстрацію

СуспільствоРоман Ганкевич, 17 листопада 20141320

Міністр юстиції України Павло Петренко вважає дуже неприємним кроком звернення Верховного суду до Конституційного суду про нібито неконституційність закону «Про очищення влади» і вважає, що якщо не провести люстрацію, то народ самостійно її проведе.

Про це в понеділок, 17 листопада, він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Закон «Про очищення влади», який повинен виконуватися в тому числі і судовою системою, - це реальний шанс провести очистку всіх гілок влади, зокрема, і третьою. Зате подібні дії Верховного суду, на жаль, можуть привести до втрати судовою гілкою влади другого шансу на очистку. Першим шансом був закон «Про відновлення довіри до судової системи»», - написав Петренко.

При цьому міністр юстиції України висловив жаль, що в ситуації, «коли виконавча гілка влади і уряд діями проводять люстрацію, судова система навпаки всіляко опирається цьому».

«Хочу відзначити, якщо не використовувати цей шанс на очищення, то вже незабаром може виникнути ситуація, коли народ самостійно проведе люстрацію судової системи. Ми не маємо права цього допустити. Тому я сподіваюся, що судова гілка влади не буде втручатися в ці процеси і не намагатиметься скасувати або переглянути цей закон», - висловив думку він.

Як повідомлялося, сьогодні Верховний суд України прийняв рішення звернутися до Конституційного суду щодо конституційності окремих положень закону «Про очищення влади».

Представляючи проект постанови, голова Верховного суду Ярослав Романюк підкреслив, що окремі норми закону про очищення влади не відповідають Конституції та законам України, які гарантують незалежність суддів. Також окремі норми закону порушують Конвенцію про права людини і ст.8 Конституції, яка регламентує принципи верховенства права.

Водночас, на переконання судді Івана Шицького, звернення до КС з даного питання можна трактувати як «залучення Верховного суду України в політичну діяльність». На його думку, таке звернення «породжене конспірологічним порядком». Такої ж думки дотримуються судді Валентин Козар і Богдан Пошва.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук