Голова ЦВК заявив про погрози з боку Коломойського

СуспільствоРоман Ганкевич, 9 листопада 20140
Голова ЦВК заявив про погрози з боку Коломойського
фото Сайт ЦВК
Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський заявив про тиск на комісію, і допустив причетність до цього голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігоря Коломойського.

«Протягом останніх двох тижнів ЦВК працює над встановленням результатів виборів. За цей час я зміг зробити висновок, що голоси виборців дільничними виборчими комісіями майже скрізь були пораховані чесно. Але в деяких виборчих округах були зроблені спроби фальсифікувати цифри протоколів, на підставі яких окружні комісії встановили підсумки, що не збігаються з волею більшості виборців, зафіксованої у виборчих бюлетенях», - йдеться в заяві глави ЦВК, поширеному прес-службою ЦВК в неділю.

За його словами, це стосується округів № 30 (Дніпродзержинськ) та №50 (Красноармійськ).

«В окрузі №38 (Новомосковськ) окружну комісію вже змушують переглянути чесно встановлені нею підсумки, згідно з якими перемога одного з кандидатів очевидна і переконлива», - йдеться в заяві.

«Зрозуміло, що і ЦВК, і я як її голова не могли не звернути увагу на такі спроби. Підтвердженням нашої принципової позиції стали рішення про необхідність повторного підрахунку голосів на окремих дільницях округів №№30 і 50 з одночасним зверненням до правоохоронних органів. Ці рішення викликали негайну реакцію фальсифікаторів. У різних формах мені почали надходити «переконливі прохання» зупинитися і прямі погрози. За останній тиждень мені неодноразово натякали на те, що моя принципова позиція викликала серйозне невдоволення голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігоря Коломойського», - заявив Охендовський.

За словами глави ЦВК, «кращим підтвердженням непричетності пана Коломойського до фальсифікації результатів виборів стане швидке повернення виборчого процесу в округах №№30, 38 і 50 в законне русло, а також припинення тиску на ЦВК з метою змусити її встановити недостовірні результати виборів».

Михайло Охендовський також підкреслив, що позачергові парламентські вибори, які відбулися 26 жовтня, були першими виборами після підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом.

«Саме тому я вважав і продовжую вважати своїм обов'язком - як юридичним, так і моральним - забезпечити їх проведення і встановлення результатів у відповідності не тільки з Конституцією України та законів України, а й відповідно до кращих європейських практик», - заявив глава ЦВК.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук