Голандський суд вирішить долю скіфського золота 14 грудня

КультураРоман Ганкевич, 11 грудня 20169741
Голандський суд вирішить долю скіфського золота 14 грудня
фото ZN.ua
Крім кримських артефактів, в експозиції були і золоті вироби з курганів півдня України

Окружний суд Амстердама на засіданні 14 грудня повинен прийняти остаточне рішення про долю вивезених археологічних експонатів з музеїв анексованого Криму, серед яких і золоті вироби із скіфських курганів. Про це повідомляє ZN.UA.

«Окружний суд Амстердама повинен ухвалити остаточне рішення про долю вивезеного з музеїв анексованого Криму «скіфського золота» на засіданні 14 грудня. ...Предметами судового спору є археологічні шедеври, надані для виставки в нідерландському Музеї Алларда Пірсона чотирма кримськими музеями», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, експонати, які були представлені на виставці, охоплюють історичний період від початку грецької колонізації Криму (VI ст. до н. е.) до раннього Середньовіччя.

Крім кримських артефактів, в експозиції виставки були і знахідки з курганів півдня України, зокрема – золоті вироби.

Також повідомляється, що юридично експонати належать до державної частини Музейного фонду України. Відповідно до конвенції ЮНЕСКО 1970 року, у разі окупації території музейні колекції повинні бути повернуті на територію України.

Як повідомлялося, 3 грудня Печерський районний суд Києва наклав арешт на музейні експонати виставки «Крим - золотий острів у Чорному морі» і направив документи для їх розшуку в Міжнародну організацію кримінальної поліції (Інтерпол).

На виставці «Крим - золотий острів в Чорному морі», яка проходила в нідерландському музеї з лютого по вересень 2014 року, були представлені ювелірні вироби від часів античності до раннього середньовіччя. Експонати були передані Нідерландам з п'яти українських музеїв, один з яких знаходиться у Києві, чотири - в Криму. Конфлікт виник після анексії Криму Російською Федерацією. Нідерландська сторона після завершення виставки відмовилася повернути експонати Національного музею історії України, мотивуючи це можливими претензіями з боку музеїв Криму. Нідерландський музей заявив, що чекатиме рішення суду про те, куди повертати експонати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук