Голландські вчені знайшли заміну антибіотикам

СвітВолодимир Пиріг, 6 листопада 201423240

Учені з Нідерландів оголосили, що їм, ймовірно, вдалося знайти альтернативу антибіотикам.

Нові ліки можна буде застосувати для захисту від бактерій, стійких до сучасних антибіотиків, повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на BBC.

Перші випробування ферменту на пацієнтах показали, що він здатний побороти смертельно небезпечні інфекції, які викликає метицилін-резистентний стафілокок.

Відкриття вчених було представлено на науковій конференції в Лондоні.

Торік міжнародна група експертів попереджала, що стійкі до антибіотиків бактерії є однією з головних небезпек для здоров'я сучасної людини. Так, 80% гонорейних інфекцій стійкі навіть до новітніх препаратів, особливий ризик створюють також сальмонели, бактерії, що викликають туберкульоз, і кишкова паличка.

Між тим вчені вважають, що новий метод лікування не приведе до формування резистентності (стійкості до антибіотиків) мікроорганізмів.

В основу розробки нідерландських учених лягли дослідження ендолізіна - спеціального ферменту, який віруси використовують для руйнування клітин бактерій. Природні ендолізіни можуть впоратися з усіма бактеріями, що викликають проблеми у сучасній фармацевтиці, складність полягає в створенні стабільних версій, які можна використовувати для лікування, стверджують вчені.

Зараз фермент вже існує у вигляді крему для лікування шкірних інфекцій, дослідники сподіваються представити його в інших формах – таблетках або розчині для ін'єкцій, пише The Times.

Як зазначає The Pharmaceutical Journal, британська система охорони здоров'я зараз використовує на 6% більше антибіотиків, ніж у 2010 році, що викликає тривогу у медиків та інших фахівців, оскільки число резистентних інфекцій зростає експоненціально. Організації сфери охорони здоров'я наполягають на скороченні використання антибіотиків у Великобританії як мінімум на 1% в рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук