Голова Донецької ОДА проситиме Порошенка пом'якшити режим економічної блокади Донбасу

СуспільствоВолодимир Пиріг, 22 листопада 201425791

Голова Донецької ОДА не згоден з рішенням РНБО, яким, фактично, передбачається економічна блокада окупованих районів Донецької і Луганської областей, оскільки «держава не може кинути напризволяще незахищені верстви населення». Відтак Донецька облдержадміністрація підготувала низку пропозицій і зауважень до президентського указу,яким це рішення введене в дію.

Про це голова ДонОДА Олександр Кіхтенко заявив у коментарі газеті «Дзеркалу тижня. Україна».

Він повідомив, що свою незгоду з таким рішенням РНБО висловив ще під час засідання відомства, однак «її не почули».

«Я пропонував відійти від різкого варіанту економічного тиску на бойовиків і створити комісію, яка б розробила чіткий поетапний механізм реалізації цієї стратегії. Бо, з одного боку, справді треба дати зрозуміти "лідерам", які захопили владу, що вони зарвалися і що крім викрадених машин, відібраних бізнесів і грошей, є ще й люди, яких вони повинні забезпечувати. Що ця проблема породжена не Україною, не Києвом, а небажанням різношерстих "прем'єрів" і "міністрів" дивитися правді в очі: планка, яку вони поставили, виявилася для них зависокою. З іншого боку, держава не може отак різко, без попередження і якогось часового люфту для розуміння ситуації та адаптації в ній, кинути досі ще своїх громадян напризволяще. Я маю на увазі незахищені верстви громадян. На жаль, моя позиція не була почута», - сказав Кіхтенко.

Він додав, що Донецька облдержадміністрація вже після оприлюднення президентського указу про введення цього рішення в дію (15 листопада) підготувала низку пропозицій і зауважень, які, на його думку, мають бути найближчим часом внесені в указ президента і враховані при розробці механізмів реалізації рішення РНБО.

«Вони стосуються забезпечення людей соціальними виплатами і пенсіями — як на звільнених територіях області, так і на окупованих», - розповів голова Донецької ОДА і додав, що ці пропозиції будуть офіційно надіслані в Адміністрацію президента.

Одна з таких пропозицій — продовжувати виплату пенсій людям, які не можуть виїхати за межі окупованих районів.

«…Ще до указу держава не врахувала категорію людей, які не можуть виїхати з окупованої території за станом здоров'я. Навіть перереєструватися. Вони й не виїхали. І пенсій багато хто давно не отримує. Це інваліди, паралізовані люди. Але ж ми повинні були одразу чітко позначити цю групу пенсіонерів (інвалідів першої групи, інвалідів дитинства) і виплачувати їм пенсії без реєстрації на підставі тих документів, які в них є на руках. І це треба зробити зараз. Тому ми пропонуємо уряду розробити механізм, що визначає де, в якому банку і яким чином можна забезпечити виплати цим категоріям громадян. І тут моє завдання як губернатора позначити проблему, і я її позначаю, а Кабмін — зобов'язаний знайти її вирішення. Адже, я думаю, ніхто не сумнівається в тому, що напівголодне життя старих та інвалідів і без коштів — це проблема?» - заявив Олександр Кіхтенко.

Як повідомляв ZAXID.NET, 4 листопада Рада національної безпеки і оборони (РНБО) ухвалила рішення «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях», яке 14 листопада ввів у дію своїм указом президент Петро Порошенко.

Серед іншого, у цих рішеннях йдеться про те, що в тижневий термін всі держустанови на захоплених бойовиками територіях припиняють роботу. Самі ж органи влади та їх співробітники переводяться на підконтрольну владі територію України. Упродовж місяця Нацбанк повинен припинити обслуговування всіх рахунків на Донбасі. Фактично райони, якими керують «уряди» народних республік, позбавляють будь-якого бюджетного фінансування, в тому числі виплат дотацій, зарплат бюджетним організаціям, соціальних платежів і так далі.

Ці рішення у ЗМІ вже назвали «фінансовою блокадою Донбасу».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук