Голова МЗС Польщі заявив, що його країна довго проявляла «ангельське» терпіння щодо України

Водночас він стверджує, що насправді у Польщі немає великого напруження з Україною

СвітКатерина Чурилова, 4 грудня 2017135813
Міністр Вітольд Ващиковський критикує Україну і попередників

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Польща довго проявляла «ангельське терпіння» до України. За його словами, проблеми почалися тоді, коли Україна заборонила в'їзд меру Перемишля та відкликала рішення щодо дозволу на ексгумацію поляків. Про це він заявив в інтерв’ю виданню Polska The Times.

«Пізніше з'явилися дивні розповіді про історію», – сказав він, додавши що досі існують проблеми з навчанням поляків польською, що проживають в Україні, і забороною ексгумації жертв Другої світової війни.

«Ми показали наше ангельське терпіння Києву, ми намагалися діяти конструктивно. Але протягом двох років щодо наших пропозицій не було відповіді, або реакція була негативною. У якийсь момент нам довелося реагувати на це. І ми робимо це набагато м’якше, ніж інші. Навіть угорці», – сказав він.

«Ми бачимо проблеми, але ми навмисно не розголошуємо їх. Ми розмовляли з партнерами з України, і вони просили не розголошувати ці теми, тому що у них війна, і конфлікт буде служити тільки на користь росіянам. Ми виконали ці запити», – додав Ващиковський.

Водночас міністр закордонних справ Польщі Вітольд заявив, що насправді у відносинах Польщі з Україною великого напруження немає.

За словами міністра, «політичні, військові та економічні зв’язки (між Польщею та Україною – ред.) функціонують без жодних проблем. Насправді великої напруженості немає, проте деякі справи необхідно владнати. Хіба що ми повернемося до дипломатії Сікорського (Радослава Сікорського, колишнього міністра закордонних справ Польщі – ред.) і Туска (Дональда Туска, екс-прем’єра, а сьогодні голови Європейської ради – ред.), яка полягала в тому, щоб нічого не робити і поширювати лозунги в стилі «більше Європи».

На зауваження, що саме ці політики запустили євросоюзну програму Східне партнерство, глава МЗС заявив: «не вони це придумали, а німці (...). Цю програму Німеччина запропонувала ще попередньому урядові Права і справедливості, в якому я працював».

Міністр Вітольд Ващиковський уточнив: «10 років тому ми визнали цю програму недостатньо привабливою, позаяк у ній передбачалася допомога на суму 600 мільйонів євро шести країнам протягом шести років. Такої суми достатньо, власне, на екскурсії до Брюсселя. Ми визнали, що це недостатньо амбітна програма, яка не задовольнить європейських прагнень партнерів», – сказав міністр.

За словами глави польського МЗС, «українці хочуть бути близько до Європи, тому вхопилися за мізерний шанс, яким була ця програма (Східне партнерство – ред.). Та одночасно домагаються чіткої європейської перспективи, так само, як грузини. А її немає».

Як писав ZAXID.NET, нещодавно міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський анонсував польсько-українські переговори щодо відновлення ексгумації поляків на території України.

Раніше директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що Україна зможе дозволити ексгумацію останків польських жертв тоді, коли польська сторона надасть своє бачення легалізації українських пам’ятників у Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук