Голова Запорізької ОДА через звинувачення в корупції звільнився зі СБУ

Депутати вимагали від Костянтина Бриля показати електронну декларацію, а працівникам СБУ цього робити не можна

Голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, що є єдиним в Україні головою ОДА, який обіймає цю посаду як відряджений співробітник Служби безпеки України, звільняється зі спецслужби в запас.

Після звільнення він має намір оприлюднити свою електронну декларацію, відсутність якої у вільному доступі останнім часом стала причиною звернень низки народних депутатів в Генпрокуратуру і Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і публічних звинувачень керівника Запорізького регіону в корупції і дотриманні подвійних стандартів.

«Днями я написав рапорт про звільнення в запас з лав СБУ. Прийняте мною рішення погоджували голова Служби безпеки України Василь Грицак і президент України Петро Порошенко. Цим я хочу уникнути навіть натяків на подвійні стандарти і “особливий статус” хоч би для кого з держслужбовців. Це рішення стане законною підставою для оприлюднення моєї електронної декларації як держслужбовця. Найближчим часом я надішлю лист в НАЗК з проханням додати у відкритий доступ мою декларацію у встановленому законом порядку», – повідомив Бриль.

Як зазначив Укрінформ, вже понад рік голову Запорізької ОДА неодноразово публічно звинувачували в порушенні законодавства, яким передбачена обов’язкове надання держслужбовцями електронної декларації. Низка народних депутатів України з цього приводу зверталася в ГПУ і НАБУ. Костянтин Бриль подібні звинувачення і звернення називав «політичним популізмом» і наполягав на тому, що декларацію у встановленому законом порядку подав, а у вільному доступі її немає виключно з тієї причині, що він є не лише головою ОДА, але і високопоставленим чинним співробітником СБУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук