2018 рік видався для Львова доволі неоднозначним. Особливо у спортивному плані. Були як і злети місцевих спортсменів, так і болючі падіння. А також чимало несподіванок. Пропонуємо пригадати найкращі моменти в спортивній історії Львова у 2018 році.
Алла Черкасова
Алла Черкасова виборола для України першу нагороду в Будапешті на Чемпіонаті світу з вільної боротьби. Львів’янка стала чемпіонкою світу у категорії до 68 кілограмів. Українка поступалась у фіналі молодій француженці Кумба Ларрок, однак проявила справжній чемпіонський характер і вирвала таку бажану яскраву перемогу 15:10
Згодом 29-річна борчиня була визнана спортсменкою жовтня в Україні.
До цього найбільшим досягненням Алли була бронза на чемпіонаті світу в 2010 році, а також 11 місце на Олімпійських Іграх-2016 в Ріо.
Павло Коростильов
Успішно виступив у 2018 році і Павло Коростильов. В останній день 52-го Чемпіонату світу з кульової стрільби у південнокорейському Чханвоні львів’янин став чемпіоном світу у вправі МП-10. Окрім того, він разом ще з двома львів’янами – Володимиром Пастернаком та Олександром Петрівим – бронзові призери у командному заліку. Коросильов також виборов для збірної України бронзову нагороду.
При цьому саме Павло Коростильов здобув для України першу ліцензію на участь в Олімпійських Іграх 2020 року у Токіо. Він посів четверте місце у фіналі змагань зі стрільби з 10-ти метрів.
Та це не все. Вже у Львові Коростильов допоміг патрульним інспекторам, які переслідували зловмисника, у його затриманні. Спортсмен підібрав патрульних, які намагалися догнати авто порушника, коли той зігнорував вимогу зупинитися. Павло Коростильов, який був за кермом автомобіля, об'їхав іншою дорогою і заблокував втікача, за яким гналася службова автівка патрульних.
Христина Погранична
Писати про юну львівську гімнастку можна багато. Лише у 2018 році 15-річна спортсменка здобула Кубок України з художньої гімнастики, вдруге стала чемпіонкою України з художньої гімнастики, виборола чотири медалі на Чемпіонаті Європи, а також золоту медаль на Всесвітній гімназіаді. Та найвизначнішою її нагородою стало срібло на Юнацьких Олімпійських іграх у Буенос-Айресі.
Оксана Чудик
Та не лише Христина Погранична принесла Україні медаль на юнацькій Олімпіаді. 17-річна борчиня зі Львова Оксана Чудик виборола срібну нагороду на ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських іграх у ваговій категорії до 65 кг. Сильнішою за неї виявилася лише китаянка Чжоу Сіньжу.
Олена Старікова
22-річна велогонщиця 2018 рік теж може занести собі в актив. Спочатку вона завоювала срібло на чемпіонаті Європи-2018 у парі з Любов’ю Басовою. А згодом Олена Старікова виборола срібну медаль в гіті на 500 метрів. Вже згодом на етапі Кубка світу з велотреку в Берліні львів’янка спочатку в спринті посіла третє місце.
Та найвище досягнення Старікової – завойоване золото в гіті у Берліні. Це гонка зі стартом з місця на 500 метрів, де велосипедисти стартують окремо, і їх завдання полягає в тому, щоб показати найменший час на дистанції. Час українки склав 33,210 секунди. При цьому українка у цих змаганнях перемогла двох чемпіонок світу.
Марія Музичук
Успіхи в Україні були і у шахах. Доклалися до цього дві львів’янки – Анна та Марія Музичук. Особливо остання. На шаховій Олімпіаді в Батумі, де жіноча збірна здобула срібні нагороди, Марія Музичук отримала індивідуальне золото.
Після цього на чемпіонаті світу у Росії Марія Музичук здобула бронзову медаль. При цьому у півфіналі вона поступилася представниці Росії – уродженці Львова Катерині Лагно, яка до 2014 року представляла саме Україну на міжнародних змаганнях.
Наталія Букса
Та не варто вважати, що у шахах себе проявили лише сестри Музичук. Чемпіонкою України з шахів стала інша львів’янка – Наталія Букса. Вона набрала 7 очок на чемпіонаті та випередила Інну Гапоненко на 0,5 бала.
Маркіян Івашко
Львівський лучник у 2018 році встановив світовий рекорд на відкритому гран-прі Європи зі стрільби з лука у болгарській Софії. На цих змаганнях разом з напарницею Анастасією Павловою з Нової Каховки вони набрали 1343 бали.
Варто зазначити, що змагання в міксті включені до програми змагань зі стрільби з лука на Олімпійських іграх 2020 року у Токіо.
Софія Прийма
Львівська тріатлоністка у 2018 році стала чемпіонкою світу з акватлону серед спортсменів до 23 років. Софія Прийма подолала дистанцію 1000 м плавання та 5 км біг з результатом 0:32:37 год, що принесло Софії перемогу та титул чемпіонки світу.
У липні її визнали найкращою спортсменкою Львівщини.
Футзальна «Енергія»
Від особистих перемог – до командних. Тут теж було чим похвалитися Львову. Серед них і здобуття львівським футзальним клубом «Енергія» Суперкубка України. При цьому перемогли «енергетики» вперше за сім матчів, коли грали за трофей. До цього перемогти не вдавалося жодного разу.
При цьому перемогти вдалося чинного чемпіона України – херсонський «Продексім», поступаючись по ходу матчу 0:2. Варто зазначити, що саме цій команді «Енергія» і програла чемпіонство у Львові.
Волейбольні «Кажани»
Ще один клуб, який привіз до Львова трофей – волейбольні «Барком-Кажани». При цьому не один, а всі три – Кубок, чемпіонські медалі та Суперкубок України. У першому випадку були обіграні принципові суперники – харківський «Локомотив». Їх же «Кажани» обіграли у фінальній серії плей-офф Чемпіонату України. При цьому для визначення чемпіона довелося зіграти всі п’ять матчів. А вже згодом клуб додав до своєї музейної скарбнички черговий трофей та титул – команда стала володарем Суперкубка України.
Тож не дивно, що наставника «Кажанів» та національної збірної України Угіса Крастіньша визнали кращим тренером Латвії 2018 року. При чому для самого наставника львівських волейболістів така нагорода стала неочікуваною новиною.
Гандбольна «Галичанка»
Мало хто може позмагатися з львівською «Галичанкою» в Україні. Лише зрідка боротьбу їм можуть нав’язати ужгородські «Карпати». Та у 2018 році саме «Галичанка» здобула перемоги у Балтійській лізі та Чемпіонаті України. Однак у матчі за кубок України львів’янки таки поступилися ужгородським суперницям. Зате взяли реванш у матчі за Суперкубок України – 27:24.
2018 рік команда завершує посідаючи перше місце чемпіонату України маючи в активі 27 очок: 13 перемог та одну бойову нічию з миколаївським «Реалом».
Ватерпольне «Динамо»
У 2018 році ватерполісти «Динамо» здобули своє п’яте чемпіонство. Це дозволило їм зіграти у кваліфікації Ліги чемпіонів. Не надто вдало – одна перемога та чотири поразки. У ворота суперників «біло-сині» закинули 39 м’ячів, а в свої пропустили 61.
Однак і це хороший показник для ватерполо в Україні. Тож такі результати не залишилися поза увагою головної збірної України – одразу десять представників Львова потрапили до заявки на матч – шестеро «динамівців» та чотири представники ЛУФК «Львів».
І трохи не про перемоги, а про загальний стан спорту у Львові
Дві команди в УПЛ
У 2018 році Львів в Українській прем’єр-лізі представлений одразу двома клубами – «Карпатами» та «Львовом». Останні – це колишній рівненський НК «Верес». Але тепер це чисто львівський клуб, який грає на «Арені Львів».
Обидві команди вже встигли відіграти одне дербі у Львові. А протистояння між ними лише підсилює інтерес до футболу у Львові. Хоча у рідному місті обидві команди виступають доволі невдало – лише по одній перемозі в активі кожної з команд. Хоча на виїзді грають значно краще. І «Карпати», і «Львів» обіграли «Динамо» у Києві.
Розвиток жіночого футболу
ФК «Львів» вирішив не зупинятися на чоловічій команді, але й розвивати і жіночу команду. Для цього «містяни» об’єдналися з командою «Янтарочка» з Новояворівська. Грають матчі у обох містах. І теж підписали чималий бразильський десант.
Повернення баскетболу
У 2018 році баскетбольний клуб «Львівська Політехніка» заявилася у Вищу лігу. До Суперліги команда виявилася ще неготовою (фінансово). Але й це хороший показник, що баскетбол у Львові відновлюється.
Та баскетбол у Львові представлений не лише чоловіками. У місті була створена спортивна баскетбольна команда «Львів», яка вже дебютувала у жіночій Суперлізі.
*на заголовному фото – чемпіонка світу з відльної боротьби Алла Черкасова.