Головними жертвами дискримінації в Україні є роми та гомосексуали

За даними Ради Європи, також останнім часом посилилася ворожнеча між різними церквами, в залежності від їх лояльності до Києва чи Москви

У Ради Європи критикують недосконалість українського законодавства щодо дискримінації

Європейська комісія проти расизму та нетерпимості (ЄКРН) при Раді Європи оприлюднила звіт, у якому наголошує, що війна на Донбасі та анексія Криму призвели до різкого зростання ненависті у суспільстві та загалом справили «негативний ефект на вразливі групи населення». Про це повідомляє DW.

Зокрема, у звіті йдеться, що у 2014 та 2015 роках в Україні спостерігалося загострення насильства проти осіб із ЛГБТ-спільноти. В окремих випадках йшлося про атаки із застосуванням зброї та вибухових пристроїв. ЄКРН висловила свою стурбованість повідомленнями про інциденти, коли українські поліцейські демонстративно не втручалися у напади та насильницькі атаки на представників ЛГБТ.

За даними міжнародних експертів, жертвами расової дискримінації в Україні стають переважно роми. Ромських дітей найчастіше виключають зі шкіл і їх найбільше цькують та залякують однокласники. Крім того, для багатьох ромів є великою проблемою отримати документи, які засвідчують особу. У Раді Європи звертають увагу, що українська стратегія захисту та інтеграції етнічної меншості ромів до 2020 року, яка була ухвалена у 2013 році, досі не має бюджету, а більшість її положень не імплементовані.

Автори звіту констатують, на тлі «антиросійської риторики», спричиненою незаконною анексією Криму Росією та збройним конфліктом на Донбасі, посилилася «релігійна ворожнеча та напруження між різними церквами, в залежності від їх лояльності до Києва чи Москви».

Через війну на сході України до категорії вразливих до дискримінації груп населення додалися і внутрішньо переміщені особи.

У звіті вказується, що попри те, що «в українському суспільстві існує висока ступінь солідарності з ВПО, і більшість із них були прийняті з розумінням та підтримкою у 2014 році, схоже, що наразі рівень співчуття серед населення поступово зменшується».

Переселенці починають зазнавати труднощів під час реєстрації, що значною мірою обмежує їх права, ускладнює доступ до отримання житла та роботи.

Доповідачі Ради Європи критикують недосконалість українського законодавства щодо дискримінації. Зокрема, Кримінальний кодекс України не передбачає покарання за підбурювання до ненависті, мотивованої гомофобією, а в законі про засади запобігання та протидії дискримінації не згадується про те, що сексуальна орієнтація може бути підставою для дискримінації. Загалом в українському судочинстві рідко застосовуються положення про злочини на ґрунті расової ненависті, і як наслідок кількість вироків за цими статтями дуже низька, констатують експерти РЄ.

Звіт ЄКРН охоплює період з 2011 року по березень 2017 року та не враховує ситуацію в анексованому Росією Криму та на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук