Головний бібліотекар Феодосії пішла під суд за книги про Голодомор

КультураК.С., 16 січня 201522042

Директор Феодосійської центральної бібліотечної системи була оштрафована за зберігання так званих екстремістських матеріалів - в бібліотеках Феодосії були виявлені 12 примірників книги Василя Марочка про Голодомор.

У грудні 2014 року Феодосійський міський суд визнав директора міської бібліотечної системи винною за ст. 20.29 КоАП (масове зберігання з метою розповсюдження екстремістських матеріалів) і засудив до штрафу в 2 тис. рублів. Література конфіскована.

Правопорушення полягали  в тому, що в Центральній міській бібліотеці ім. Гріна і в Центральній дитячій бібліотеці Феодосії у відкритому доступі були виявлені 12 примірників книги Василя Марочко "Геноцид українцiв. Серiя: Голодомори 1932-1933. Голодомор", що входить до Федерального списку екстремістських матеріалів, повідомляє інформаційний портал "События Крыма".

На думку прокуратури Феодосії, "зміст брошури має антиросійську орієнтованість. У брошурі використані мовні засоби, які спрямовані на розпалювання міжнаціональної ворожнечі за ознаками належності до певної соціальної групи. Проаналізовані матеріали містять принизливі характеристики, негативні емоційні оцінки щодо національної групи та її окремих осіб, міститися заклики до розпалювання національної ненависті, внаслідок чого можуть бути використані для зміни масової свідомості і служити основою для ультрарадикальних і націоналістичних установок ".

Книга Марочко, визнана екстремістською рішенням Міщанського районного суду Москви 1 грудня 2011, знаходилася серед великої кількості літератури, вилученої на початку 2011 року при обшуку в Бібліотеці української літератури в Москві.

Зауважимо, що Василь Марочно є  істориком, доктор історичних наук. Він є провідним науковим співробітником Інституту історії України НАН України.

Нагадаємо, в Керчі також був засуджений і оштрафований на 2 тис. Руб. директор Центральної бібліотечної системи - за "масове поширення матеріалів екстремістського змісту". Йому був поставлений в провину той факт, що у всіх бібліотеках міста на комп'ютерах що не були встановлені системи контентної фільтрації, що обмежують доступ до ресурсів, які містять матеріали, внесені в список екстремістських.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук