Головний санітарний лікар назвав орієнтовну вартість вакцини від Covid-19

Він озвучив категорії громадян, яких вакцинуватимуть за кошти держбюджету

Головний санітарний лікар назвав орієнтовну вартість вакцини від Covid-19
фото умовне
Вакцина від коронавірусу орієнтовно коштуватиме 1000 грн

Одна доза вакцина від Covid-19, яку розробила китайська компанія, орієнтовно коштуватиме 20 доларів, тобто, близько 500 грн. Вона потребуватиме дворазового введення, тож загалом вакцина від коронавірусу коштуватиме орієнтовно 1000 грн. Для медпрацівників, співробітників силових структур, людей похилого віку, а також тих, хто має хронічні захворювання, її закуповуватимуть за гроші держбюджету.

Про це 22 липня в ефірі Українського радіо заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За його словами, у світі є сім вакцин від коронавірусу, які переходять у третю стадію випробування. Серед них є і вакцина, яку розробила китайська компанія.

«Сьогодні ще ніхто не підписує договори, наразі розміщується так зване замовлення на вакцину. Нам також вже прислали певну комерційну пропозицію і ми вже знаємо, скільки орієнтовно може коштувати вакцина. Перші, хто озвучив – це компанія з Китаю, яка зараз уже у третій клінічній стадії і перша у списку серед розробників у списку ВООЗ. Вона говорить, що вакцина буде коштувати близько 20 доларів, близько 500 гривень — одна доза і саме їхня вакцина буде потребувати двократного введення. Я не можу сказати через тиждень, два чи через місяць, оскільки ще проводяться клінічні дослідження, інструкції нема, препарат не зареєстрований. Але ми вже знаємо, що орієнтовно десь 1000 гривень потрібно буде для того, щоб захистити людину в Україні», – каже Віктор Ляшко.

Скільки Україні потрібно доз вакцини? За словами Віктора Ляшка, треба 100% вакцинувати все населення України, але, звісно, будуть певні обмеження, оскільки завжди є протипоказання до вакцинації, мабуть, будуть вікові обмеження.

«У першу чергу, нам треба буде вакцинувати медичних працівників, силові структури. Другий етап — це люди похилого віку, оскільки це найбільша група ризику. І таких людей в Україні десь 6-7 млн. Далі люди з хронічними хворобами, бо нині найбільша кількість летальних випадків є у людей з цукровим діабетом, імуносупресіями тощо», – каже головний санітарний лікар.

Вакцини для цих категорій громадян, як стверджує Віктор Ляшко, будуть закуповувати за кошти держбюджету. Наразі планують виділення коштів на 40% населення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук