Головну ялинку Львова знайшли за 100 кілометрів на Прикарпатті

СуспільствоВіталій Кубліков, 12 грудня 2016, 18:50 1729 2

Центральне новорічне дерево для Львова привезли, як і торік, із Дрогобицького району. Ялинку для Львова знайшли в лісництві біля села Опака, неподалік селища Східниця.

Висота білої ялиці близько 20 метрів, вік — понад 45 років. Більш точно можна порахувати літа дерева за кільцями на стовбурі.

«Найпростіше визначити вік хвойних порід, які ми зрубали, ― порахувати річні кільця, їх чітко видно. Цій ялиці по річних кільцях 49. Їй приблизно так і є», ― каже лісничий Підбузького лісництва Роман Петрицин.

Дерево було вражене омелою, констатують лісники. І за два-три роки воно і так потрапило б під пилку. Богдан Мосвяк вже 20 років підбирає для Львова новорічний атрибут. Каже, що останні 4 роки львівська ялинка саме з лісництва неподалік Східниці. І потенціал тут ще є.

«З кожним роком знайти ялинку все важче. Ліси вже так повирізали, щоб гарна була, то має рости окремо в світлому місці. Тут є ще одна ялинка, яку можна було б взяти в цьому місці, але трошки важкувато, бо кран сюди не під'їжджає», ― розповідає директор ЛКП «Зелений Львів» Богдан Москвяк.

Та як би акуратно дерево не падало, частина гілок таки ламається. На цей випадок дядько Павло зрізає ще цілий кузов дво- та триметрових гілок, щоб після дороги до Львова причепурити ялинку.

«Люди говорять, що мало гілок. Щоб було якомога більше гілок, беремо і чим більшу ялинку», ― каже озеленювач ЛКП «Зелений Львів» Павло.

Родзинкою цьогорічної ялинки, яку встановлять на центральній площі, буде оновлена святкова ілюмінація, яка гармонійно компонуватиме з вуличним освітленням. Іграшки використають торішні.

«З цих 211 тисяч ми придбали ілюмінацію на 100 тисяч, 30 тисяч ― охорона ялинки, 47 тисяч ― встановлення, доставка, прикрашання ялинки і 36 тисяч влашування ілюмінації», ― зазначив начальник відділу благоустрою ЛМР Валерій Самійленко.

Відкриття та засвічення головної ялинки західної України відбудеться у переддень Cвятого Миколая 18 грудня на площі перед Оперою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук