Головою Вищої ради юстиції України став Ігор Бенедисюк

СуспільствоОксана Руда, 9 червня 20157147
Головою Вищої ради юстиції України став Ігор Бенедисюк
Ігор Бенедисюк

Вища рада юстиції України обрала своїм головою члена ради, суддю Вищого господарського суду України Ігоря Бенедисюка.

Як передає «Інтерфакс-Україна», кандидатуру Бенедисюка підтримали одноголосно всі 17 членів ВРЮ, присутні на першому організаційному засіданні у вівторок, 9 червня.

Як пише LB.ua, Бенедисюка призначили за квотою президента України Петра Порошенка. Також видання зазначає, що окрім Бенедисюка на посаду голови ВРЮ претендував Микола Гусак, суддя Верховного суду України, теж представник квоти Порошенка. Однак його кандидатура не була узгоджена на Банковій, оскільки його рішення можуть бути «дуже непередбачувані». Про це свідчить його робота у Верховному суді, де Гусак часто виступав з особливими думками, розповіло джерело, близьке до ВРЮ. У той же час сам Гусак сказав, що не претендував на посаду глави ВРЮ за станом здоров'я.

Тому на розгляд членам ВРЮ була винесена кандидатура одного Бенедисюка, її підтримали одноголосно.

Ігорю Бенедисюку 49 років. З 2003 року він є суддею Вищого господарського суду України, до цього працював суддею Київського апеляційного господарського суду, суддею арбітражного суду міста Києва, суддею Військового суду Київського гарнізону. У 1991-1994 роках був військовим суддею в російському Південно-Сахалінську.

Зазначимо, голова Вищої ради юстиції обирається на два роки, ним не може бути член ВРЮ, який входить до цього органу за посадою (міністр юстиції, генеральний прокурор, глава Верховного суду).

Заступником Бенедисюка 17 голосами «за» був обраний Олексій Муравйов, суддя Вищого адміністративного суду, який потрапив у раду за квотою суддівського корпусу. Його кандидатуру запропонував сам Бенедисюк.

Нагадаємо, Вища рада юстиції є органом влади, відповідальним за формування суддівського корпусу. Вона вносить подання президенту України про призначення та звільнення суддів, розглядає скарги на суддів і прокурорів, веде дисциплінарне провадження щодо суддів Верховного та вищих судів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук